Масштабна фінансова допомога разом із ситуацією, що погіршується, на ринку енергоресурсів і проблемами з логістикою продовжують знижувати купівельну спроможність американської валюти
Пакети економічної допомоги президента Байдена та рішення Федрезерву останніх місяців сприяли пожвавленню економічної активності всередині США. Однак зі зростанням показників економіки зростають і ціни. Експерти кажуть, що інфляція у листопаді становила 6,8% і це рекордне зростання з 1980-х років, повідомляє видання Bloomberg. Проте негативна тенденція межує із позитивною: рентабельність американського бізнесу в поточному році досягла максимально з 1950-х років значення.
“Але для адміністрації Джо Байдена та Федеральної резервної системи Джерома Пауелла – які не очікували цього – раптове повернення інфляції виглядає все більш травматичним”, – йдеться у матеріалі видання.
Раніше представники ФРС вже заявили, що політика регулятора зміниться у бік підвищення облікової ставки. Крім того, затяжні проблеми з логістикою та зростання цін на ринку енергоресурсів також сприяють підвищенню інфляції.
Роздаючи гроші у вигляді допомоги та субсидій, уряд істотно збільшив грошову масу всередині країни, а це неминуче погіршує купівельну спроможність американської валюти. Нагадаємо, інфляція на споживчому ринку України у листопаді сповільнилася до 10,3% у річному вираженні.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Кристаліна Георгієва повідомила про тенденцію зниження динаміки зростання китайської економіки, що в довгостроковій перспективі може негативно позначитися і на інших країнах. За словами керівниці Міжнародного валютного фонду, у 2022 році економічне зростання у КНР уповільниться до 5,6%. При цьому зниження торкнеться практично всіх сфер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: JPMorgan: «Повне відновлення миру» відбудеться 2022 року
За матеріалами сайту bloomberg.com