Компанії, які хочуть залишатися конкурентоспроможними, вже мають планувати, як вони взаємодіятимуть із клієнтами, знаходитимуть нові рекламні можливості та залучатимуть спонсорів у метавсесвіт
Чи є метавсесвіт майбутнім цифрового бізнесу? Багато експертів кажуть, що так.
Марк Цукербург публічно заявив, що працює над створенням свого метавсесвіту. Зробивши очевидний крок у цьому напрямку, Facebook запустив Horizon, додаток для мереж соціальної реальності, в якому аватари можуть взаємодіяти у віртуальному середовищі. Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла також заявив, що хоче, щоб його компанія побудувала «метавсесвіт підприємства».
Отже, як метавсесвіт впливає на корпоративний бізнес і чи може вплинути на бізнес у майбутньому? Давайте подивимося деякі приклади.
Можливості метавсесвіту для корпоративного бізнесу
Спонсорство заходів та концертів
Нещодавно у Fortnite відбувся масштабний виступ реп-виконавця Тревіса Скотта. Massive Attack очолив музичний фестиваль, організований Minecraft. У міру того як у метавсесвіті проводиться все більше заходів та концертів, у компаній з’являється безліч можливостей для потенційно прибуткового спонсорства.
Якісні цифрові продукти
Існують великі можливості для розробки продуктів у цифровому світі. Майже все, що є у людей реального, є чимось, що вони захочуть купити у метавсесвіті, — від крутого одягу до будинків, автомобілів і навіть островів. Подумайте про те, як ваша компанія може забезпечити задоволення цих потреб.
Віддалена робота
Робочі процеси все більше переміщатимуться в метавсесвіт, від коворкінгу для спільної роботи до нарад, симуляцій та навчання. Дослідження, проведені організацією Microsoft, підтверджують, що люди почуваються більш залученими на онлайн-зборах, де всі включають відеокамери. Однак далеко не кожному учаснику процесу комфортно спілкуватись у відеочаті. Наприклад, Microsoft представила вирішення цієї проблеми – Mesh for Microsoft Teams. Ця функція поєднує можливості змішаної реальності Microsoft Mesh, яка дозволяє користувачам передавати фотореалістичне зображення себе, а також використовувати віртуальні аватари в рамках режиму Together Mode.
Віртуальний тимбілдинг
Організація онлайн-тимбілдингу справа не з найпростіших. У хід йдуть різні ідеї: від банальних обідів в Zoom і п’ятничних коктейлів за рахунок компанії до віртуальних книжкових клубів, і одночасного покрокового приготування їжі всією командою. У онлайн-тимбілдингу є низка очевидних переваг: іноді співробітникам набагато легше провести з колегами 1-2 години біля монітора, ніж виділяти весь вечір на офлайн-зустріч. До того ж, якщо компанія велика, онлайн-тимбілдинг дає можливість приємно поспілкуватися зі співробітниками інших офісів і міст частіше, ніж раз на рік на масштабному щорічному корпоративі.
Безперервне виробництво
Anheuser-Busch InBev, найбільша у світі пивоварна компанія, використовує програми метавсесвіту, щоб значно покращити свої процеси. Anheuser-Busch InBev використовували платформу Azure Digital Twins (платформа Інтернету речей, яка дозволяє створити цифрове уявлення реальних речей, місць, бізнес-процесів та людей) для створення повної цифрової моделі своїх пивоварень та ланцюжка поставок, яка в режимі реального часу синхронізується з фізичним середовищем. Модель дозволяє пивоварам коригувати процес пивоваріння та проводити контроль якості.
Що далі для метавсесвіту
Визначено, що метавсесвіт буде тільки розширюватися, щоб включати безліч кроссчейн-можливостей у міру зростання віртуальної економіки. Метавсесвіт вимагатиме незліченних нових протоколів, технологій та інновацій. Не буде різкого “клацання вимикача”, коли станеться Big Bang метавсесвіту. Натомість він, швидше за все, поступово виникне у вигляді різних продуктів та послуг. Але потенціал для приватних осіб та підприємств величезний вже сьогодні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 порад щодо створення успішної краудфандингової кампанії