close-btn

У банків єврозони достатньо ресурсів для протистояння пандемії — МВФ

Згідно з прогнозами, банки в 19 країнах, що використовують євро, протягом поточного року будуть досить стійкими та зможуть побороти наслідки торішньої рецесії

Фото: rumedia24.com

Уповноважені особи Міжнародного валютного фонду заявили, що у європейських банків досить капіталу, щоб протистояти впливу пандемії, а також для всеосяжного фінансування заходів з відновлення економіки ЄС, навіть не дивлячись на те, що фінустанови в значній мірі відчувають негативний вплив найбільш постраждалих від кризи секторів економіки регіону.

«Навіть з урахуванням того, що пандемія істотно виснажила фінансові ресурси банків, їх резерви як і раніше досить великі, щоб протистояти кризі. При правильній політиці та за рахунок нових кредитів підтримувати відновлення економіки банки зможуть», – йдеться в дослідженні МВФ.

Представники Фонду також повідомили, що згідно з їхніми прогнозами, банки в 19 країнах, що використовують євро, в цілому залишаться досить стійкими до наслідків рецесії минулого року. Проте в МВФ підкреслили велику важливість для європейських банків підтримки з боку керівництв країн. Найбільш необхідним на даний момент, на думку експертів з МВФ, є зниження мінімального обсягу капіталу, запуск мораторію на заборгованість та зміцнення кредитних гарантій.

Крім того, урядам країн-членів ЄС також слід схвалити механізм відстрочки розглядів у справах, пов’язаних з банкрутством фірм, як це вже зроблено в Німеччині, а також обговорити введення податкових пільг та субсидій на заробітну плату співробітникам невеликих підприємств.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Найближчим часом, імовірно у квітні, місія МВФ має намір продовжити переговори з Україною щодо перегляду програми Stand by. Пріоритетними будуть питання реформ та стабільності у фінансовому секторі. В ході переговорів сторони, в основному, зосередяться на узгодженні цілеспрямованого набору реформ, вкрай необхідних для забезпечення стійкості бюджету в середньостроковій перспективі, а також для захисту стабільності фінансового сектора економіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На тлі третьої хвилі пандемії європейські ринки демонструють падіння індексів

За матеріалами сайту reuters.com

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!