close-btn

Банківський сектор готується до зростання попиту на кредити та іпотеку – НБУ

Найбільш затребуваними стануть позички МСБ, а також короткострокові та гривневі кредити

Банківський сектор готується до зростання попиту на кредити та іпотеку

Банківський сектор готується до зростання попиту на кредити та іпотеку. Фото: unsplash.com

Попит на найбільш популярні банківські продукти у другому кварталі 2023 року збільшиться, повідомляють експерти та аналітики Нацбанку. Проте якість кредитів для домогосподарств може погіршитися. При цьому очікується збільшення й ризиків. У ході дослідження було встановлено, що кількість респондентів, які очікують на збільшення обсягів кредитування бізнесу, зросла до рівня лютого 2022 року.

У звіті також йдеться про те, що найбільш популярними у зазначений період, швидше за все, стануть позички МСБ, а також короткострокові та гривневі кредити. Відмічається також тенденція збільшення числа нових іпотечних договорів. Це з поліпшенням споживчих настроїв над ринком.

“Погіршення якості корпоративних кредитів протягом наступних 12 місяців банки не очікують, проте для домогосподарств якість дещо погіршиться”, – додають у НБУ.

При цьому банківські установи готуються посилювати стандарти кредитування бізнесу, що торкнеться переважно великих підприємств та кредитів, виданих на тривалий період. У той час як кредитні стандарти для малого бізнесу планують дещо послабити.

Аналітики пишуть, що за минулий рік вперше було пом’якшено стандарти споживчого кредитування фізосіб. Це стало можливим завдяки більш позитивним прогнозам економічного зростання та відновлення країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ відібрав ліцензії у 2 фінансових організацій: хто вони

Ми раніше повідомляли, що деякі ФОПи третьої групи можуть зіткнутися з ситуацією, коли їх буде переведено на загальну систему оподаткування після скасування особливого 2-процентного режиму, запровадженого на початку військового становища.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У 340 емітентів акцій знайшли зв’язки із підсанкційними країнами – дослідження

Київстар і Yasno вже в системі BankID: про що ще звітував НБУ

За матеріалами сайту bank.gov.ua

google news