Змінити ситуацію може нова структура фондування, коли буде скорочено частину коштів на вимогу
Банківські компанії намагаються уникати додаткових витрат за відсотками. Ситуацію могло б змінити підвищення Міністерством фінансів ставок з ОВДП до 20-22%. Таку думку висловив асоційований експерт CASE Україна, колишній заступник голови департаменту фінансової стабільності НБУ Євген Дубогриз.
Він вважає, що дії банків пояснюються профіцитом ліквідності. У той час як державні та приватні банки із закордонним капіталом неохоче піднімають ставки, цей інструмент активно використовується приватними фінустановами без закордонного капіталу.
“Якщо банки зароблятимуть на ОВДП хоча б 20-22%, вони залучатимуть більше термінових коштів населення, зможуть перебалансувати фондування, щоб там була менша частина коштів на вимогу, а більше термінових. І, отже, будуть піднімати ставки”, – вважає Євген Дубогриз.
Нагадаємо, раніше експерт повідомляв, що близько 65% коштів фізосіб у банках перебувають на поточних рахунках “на вимогу”. У разі паніки на внутрішньому ринку така ситуація може порушити фінансову стабільність банківського сектора.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці несуть гроші до банків: НБУ опублікував статистику за серпень
Ми раніше повідомляли, що 14 вересня Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківський фінансових послуг ухвалив рішення відібрати ліценції в деяких учасників ринку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Турецький центробанк заборонив прийом російських карток “Мир”
Центробанк Європи визначив 5 партнерів для розробки цифрового євро
За матеріалами сайту ubr.ua