close-btn

Експерт розповів, чому іноземні та державні банки не поспішають піднімати відсотки за депозитами

Змінити ситуацію може нова структура фондування, коли буде скорочено частину коштів на вимогу

Банківські компанії намагаються уникати додаткових витрат за відсотками. Ситуацію могло б змінити підвищення Міністерством фінансів ставок з ОВДП до 20-22%. Таку думку висловив асоційований експерт CASE Україна, колишній заступник голови департаменту фінансової стабільності НБУ Євген Дубогриз.

Він вважає, що дії банків пояснюються профіцитом ліквідності. У той час як державні та приватні банки із закордонним капіталом неохоче піднімають ставки, цей інструмент активно використовується приватними фінустановами без закордонного капіталу.

“Якщо банки зароблятимуть на ОВДП хоча б 20-22%, вони залучатимуть більше термінових коштів населення, зможуть перебалансувати фондування, щоб там була менша частина коштів на вимогу, а більше термінових. І, отже, будуть піднімати ставки”, – вважає Євген Дубогриз.

Нагадаємо, раніше експерт повідомляв, що близько 65% коштів фізосіб у банках перебувають на поточних рахунках “на вимогу”. У разі паніки на внутрішньому ринку така ситуація може порушити фінансову стабільність банківського сектора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці несуть гроші до банків: НБУ опублікував статистику за серпень

Ми раніше повідомляли, що 14 вересня Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківський фінансових послуг ухвалив рішення відібрати ліценції в деяких учасників ринку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Турецький центробанк заборонив прийом російських карток “Мир”

Центробанк Європи визначив 5 партнерів для розробки цифрового євро

За матеріалами сайту ubr.ua

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!