close-btn

Як відкрити підприємцям банківський рахунок за кордоном: важливі нюанси

У зв’язку з війною деякі норми законодавства можуть трактуватися дещо інакше, ніж у мирний час

У 2019 році в Україні було ухвалено Закон України «Про валюту та валютні операції», який до війни давав право на здійснення різних операцій з іноземними банками. Зокрема, українські ФОПи могли відкривати за кордоном рахунки або переводити до 200 тис євро на закордонний рахунок.

Однак дія норми була обмежена на період воєнного стану. Проте у Податковій службі кажуть, що право відкриття рахунку за кордоном діє навіть зараз. Водночас кошти за операціями суб’єктів господарювання-резидентів, тобто ФОПів, з експорту товарів чи послуг, підлягають зарахуванню на рахунки резидентів у банках України.

Проте існує практика, коли українські підприємства проводять угоди із закордонними контрагентами, при цьому грошові зобов’язання виконуються у різних валютах, що передбачає відкриття рахунків у закордонних фінустановах.

Зазначимо, що в українців, які ведуть підприємницьку діяльність із використанням закордонних рахунків, ДПС може вимагати пояснення з цього питання, оскільки наявність рахунку в закордонному банку може свідчити про отримання фізособою іноземних доходів. Згідно з Податковим кодексом України, вони оподатковуються за ставкою 18% та додаємо 1,5% військового збору. А не наші звичні 2%/5% ЄП та ЄСВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям розповіли, як самостійно визначити, чи належить сім’ї субсидія

Ми раніше повідомляли, що З початку повномасштабної війни Верховна Рада надала підприємцям чимало податкових пільг, але зараз планується повертатись до довоєнного режиму роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Україна підписала меморандум з Фінляндією для спільного розвитку цифрових технологій

Скасування пільги на ПДВ для IT може негативно вплинути на оборонну індустрію

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!