close-btn

Названо кількість банків і небанківських фінустанов в Україні

У травні продовжилася тенденція до зменшення кількості учасників небанківського фінринку

Як повідомляє Національний банк України, станом на початок червня фінансовий ринок України складається з 2036 установ – 73 банків і 1963 небанківських фінустанов. При цьому кількість останніх зменшилася з 1971 станом на 30 квітня до 1963 станом на 31 травня.

За травень Національний банк прийняв рішення про реєстрацію семи нових фінансових компаній, однієї кредитної спілки, двох лізингових компаній, одного ломбарду, а також одного страхового брокера. Водночас шість фінансових компаній, сім лізингових компаній, три кредитні спілки, одна страхова компанія та три страхових брокери були виключені з реєстрів.

Наразі небанківський ринок складається зі 172 ризикових (non-life) (було 173) та 19 лайфових (страхування життя) страховиків, 289 ломбардів (було 288), 309 кредитних спілок (було 311), 141 лізингової компанії (було 146), 972 фінансових компаній (було 971), 61 страхового брокера (було 63).

На платіжному ринку працює 37 платіжних систем, створених резидентами, та 14 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.

У травні до Національного банку надійшло 420 запитів від учасників ринку. Найбільша кількість запитів стосувалася фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців – 296. Кількість запитів щодо кредитних спілок становила 27 та страховиків – 97. У травні продовжилася тенденція на збільшення кількості запитів на анулювання всіх наявних ліцензій небанківської фінансової установи. Також зменшилася кількість виданих нових ліцензій (12) порівняно з квітнем (17).

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Раніше повідомлялося, що Нацбанк призупинив ліцензії 36 небанківських фінансових установ. Низка учасників небанківського ринку не усунули порушення та станом на початок червня не подали до Національного банку свою звітність. Тому Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг 4 червня уперше розглянув зазначені акти та застосував заходи впливу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці використовують платіжні картки найчастіше для безготівкових операцій – НБУ

google news