close-btn

Представник НБУ розповів, яких помилок слід уникнути при впровадженні закону про платіжні послуги

Впроваджуючи АРІ, учасниками ринку не варто конкурувати форматами, вважають в НБУ

Впровадження закону про платіжні послуги пов’язаний з ризиками. Про це під час TechFin Expert Summit 2021 розповів директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін.

“Ми не повинні повторити при створенні відкритих API помилку, яку зробила Україна, свого часу, створюючи систему обміну даними між банками і фінансовою системою при сплаті комунальних послуг. Там у кожного великого надавача комунальних послуг були свій протокол, свої формати. Весь ринок робив однакову роботу, кожен надавач послуг опрацьовував ці протоколи, і коли весь ринок їх опрацював, всі витратили значну суму коштів, поконкурували протоколами, форматами. Деякими надавачами комунальних послуг це використовувалося як бар’єр для того, щоб впускати іншу організацію. Але коли ринок стабілізувався, вийшла ситуація: ми вже не конкуруємо форматами, а сервісами… Ми вважаємо, що нам повторювати шлях, який був у ЄС не варто. Кожен з банків, надавачів платіжних послуг, які будуть вести платіжні рахунки, повинен забезпечити наявність АРІ, відкритись. А як – на власний розсуд”, – сказав він.

У зв’язку з цим НБУ бере на себе ініціативу з розробки спільно з учасниками ринку єдиного набору АРІ, “щоб конкуренції форматами не було, витрат ресурсів не було”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: FinTech vs. TechFin: в чому різниця і за чим майбутнє

google news