close-btn

Продається банк: знакові угоди на українському банківському ринку

Згадуємо кілька знакових угод на банківському ринку України на тлі фейкових новин про покупку Альфа-Банком monobank

На цьому тижні ряд ЗМІ поширили новину про нібито придбання Альфа-Банком українського цифрового банку monobank. На своєму сайті Альфа-Банк повідомив, що “інформація щодо ніби-то підготовки угоди з придбання Альфа-Банк Україна Monobank не відповідає дійсності” і подібної угоди не планується.

Якби інформація виявилася правдивою, подія стала б знаковою для банківського ринку України. Monobank – роздрібний продукт “Універсал Банку”, який виник в рамках співпраці з командою Fintech Band і був офіційно запущений в кінці 2017 року. Банк активно нарощує клієнтську базу (зараз кількість користувачів мобільного додатку monobank налічує близько 4 млн) і постійно розширює функціонал.

А оскільки новина не отримала підтвердження, пропонуємо згадати декілька знакових угод на банківському ринку України.

Dragon Capital і Юнекс Банк

У квітні 2021 року було завершено процес продажу UnexBank, що раніше належав бізнесменові Вадиму Новинському. 75,01% було придбано Томашем Фіалою через ряд компаній групи Dragon Capital. Dragon Capital – найбільша інвестиційна компанія України, що надає повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг для корпоративних і приватних клієнтів. 24,99% придбав Іван Світек, екс-топ-менеджер Альфа-Банку.

Відзначимо, що роком раніше Dragon Capital і Getin Holding SA розірвали угоду про купівлю 100% акцій Idea Bank. Тоді повідомлялося, що сторони не погодили комерційні умови угоди.

ABH Holdings і Укрсоцбанк

Восени 2016 року компанія ABH Holdings S.A. (ABHH, Люксембург) стала власником 99,9101% акцій Укрсоцбанку (Київ). 31 жовтня 2016-го ABH Holdings SA, яка опосередковано володіє 100% акцій Альфа-Банку України, і UniCredit Group оголосили про завершення операції з передачі частки власності в розмірі 99,9% в ПАТ “Укрсоцбанк” в обмін на міноритарну частку власності в ABHH в розмірі 9,9%. Власниками ABH Holdings SA є Михайло Фрідман і Герман Хан.

15 жовтня 2019 року Альфа-Банк Україна завершив об’єднання балансів і технічні роботи, пов’язані з приєднанням Укрсоцбанку, і став повним правонаступником всіх прав і зобов’язань Укрсоцбанку.

Raiffeisen і Аваль

У серпні 2005 року австрійська група Raiffeisen Int купила 93% банку «Аваль», заснованого в 1992 році в Україні, за $1 млрд і ще $28 млн віддала за процесинговий центр. З жовтня 2005 року банк став частиною банківської холдингової групи Raiffeisen Bank International. З 2006 року банк мав назву «Райффайзен Банк Аваль», але з червня цього року стало відомо про офіційну зміну назви на «Райффайзен Банк».

Зараз найбільшими акціонерами банку є Raiffeisen Bank International (68,27% акцій) і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) – 30%. Серед українських банків Райффайзен Банк займає лідируючі позиції по прибутку і кількості відділень.

BNP Paribas і Укрсиббанк

У далекому 2006 році французький банк BNP Paribas придбав 51% акцій Укрсиббанку. На той момент Укрсиббанк входив в ТОП найбільших комерційних банків в Україні за обсягом активів і займав лідируючі позиції на ринку роздрібного кредитування і інвестиційного бізнесу.

На сьогоднішній день 60% акцій банку належать BNP Paribas, а ще 40% – Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гравцям приготуватися: чи несе загрозу банкам і маркетплейсам вихід Kaspi.kz на український ринок

google news