close-btn

Симптом кризи, що насувається? Центробанки країн масово скуповують золото

Фінансові регулятори 83 держав у першому кварталі активно викуповували на міжнародних ринках резервний дорогоцінний метал

Gold

Центробанки країн масово скуповують золото. Фото: pixabay.com

Центральні банки країн активізували покупку жовтого металу і така тенденція в найближчому майбутньому збережеться, повідомив голова комітету Ради з фінансової політики Данило Гетьманцев з посиланням на звіт з результатами проведеного з лютого по березень опитування серед представників фінансових регулюючих органів 83 країн, які контролюють на глобальному ринку сумарно $7 трлн.

Тенденція, закладена у 2022 році, коли обсяг закупленого центробанками золота зріс на 152% і досяг позначки 1136 тонн, продовжиться. Понад дві третини респондентів вважають, що нинішні запаси протягом 2023 року збільшуватимуться. Причини, з яких центробанки нарощують запаси дорогоцінного металу:

  • інвестиції у золото вбачаються ефективним способом захисту від інфляції (таку думку висловили 70% опитаних);
  • геополітична невизначеність, насамперед пов’язана з війною Росії проти України, посилюється та немає достатнього розуміння, якими будуть її наслідки для резервних валют (цей аргумент навели більш ніж 40% респондентів — під час торішнього опитування їх було тільки 23%).

Близько третини опитаних заявили, що центробанки змінили або змінять структуру активів, зокрема через напругу американо-китайських та частково європейсько-китайських відносин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Нацбанку розповіли, коли регулятор може знизити облікову ставку

Ми раніше повідомляли, що вже до кінця року до Ради може бути подано документ, покликаний оптимізувати процедуру регулювання обороту цифрових активів та криптовалют на внутрішньому ринку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

JPMorgan по-новому оцінить прогнози на ринку: подробиці

В Дії може з’явитись ChatGPT? Федоров розповів про нового віртуального помічника

google news