close-btn

Скільки заробили українські банки за перше півріччя — статистика НБУ

З 73 діючих фінустанов 63 відзвітували про прибуток, 10 – про збитки

Державний ПриватБанк з результатом 11,6 млрд грн, як і очікувалося, виявився в топі серед вітчизняних фінустанов за обсягами чистого прибутку, отриманого з січня по червень 2021 року. У свою чергу, останнім в рейтингу став Правекс Банк, який повідомив про збитки на суму 91,4 млн грн. Це випливає з опублікованого Нацбанком звіту. Станом на 1 липня сумарний обсяг чистого прибутку українських банків склав 30,08 млрд грн.

На частку банків з державною участю припадає 13,97 млрд грн. З них Укрексімбанк – 1,12 млрд грн, Укргазбанк – 726 млн грн, Ощадбанк – 512 млн грн. Зі значною різницею після ПриватБанку розташувалися Райффайзен Банк (2,3 млрд грн) та Ощадбанк (2 млрд грн). Банки ПУМБ та Універсал банк відзвітували про прибуток в 1,98 млрд та 1,65 млрд грн відповідно.

У свою чергу, збитковими фінкомпаніями в період першого півріччя стали 10 з 73 діючих банків. Крім Правекс Банку про істотні збитки повідомили АТ “КБ” Земельний Капітал “(- 53 млн грн), Юнекс Банк (-21,2 млн грн) і БТА Банк (-20,6 млн грн).

Раніше НБУ опублікував статистику про стан міжнародних резервів України. Так, обсяг МР в липні збільшився на 2,1% або на $593 млн – до $28,95 млрд. Зростання склало 2%. Збільшенню грошового держрезерву сприяли додаткова пропозиція Мінфіном єврооблігацій, а також покупка Нацбанком валюти на міжбанку в останній тиждень липня.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

НБУ зобов’язав українські банки надавати виконавцям інформацію про реквізити рахунків боржників та залишку коштів на них. А Мін’юст затвердив наказ, згідно з яким банки можуть арештовувати рахунки своїх клієнтів через заборгованість. Але, як виявилося, далеко не всім українцям відомо, що у них “висять” борги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СЕП НБУ – 28 років: НБУ розповів, як працює українська міжбанківська платіжна система

За матеріалами сайту bank.gov.ua

google news