Умови розміщення покращуються, проте не здатні нівелювати зростаючу інфляцію
У вересні середній розмір ставки, яку пропонують банки для розміщення депозитів, становив 9,1% річних. Порівняно з попереднім місяцем рівень ставок зріс на 1 п.п. Про це йдеться у звіті Нацбанку. При цьому ставки за валютними депозитами залишилися на колишньому рівні – 0,8%.
Щодо сегменту бізнесу, то за минулий місяць умови розміщення гривневих депозитів змінилися з 8,1% до 9,3% річних, валютні ставки зросли з 1,8% до 1,2% річних. При цьому сумарна кількість депозитів, розміщених в українських банках, збільшилася за вересень на 3% і становить 1698 млрд грн.
Портфель депозитних розміщень фізосіб зріс на 1,2% – до 856 млрд грн, підприємств – на 3,1% до 800 млрд грн. Раніше у Нацбанку розповіли, що банки повільно підвищують ставки розміщення, оскільки обсяг наявної у них ліквідності вже значний. Експерти кажуть, що найближчим часом не варто розраховувати на те, що ставки розміщення зможуть “наздогнати” інфляцію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Нацбанку розповіли, банкноти яких тиражів виведуть із обігу вже 1 січня 2023 року
Ми раніше повідомляли, що Українські банки почали видавати кредити під вищі відсотки, які у вересні в середньому становили 36,1% річних (гривневі). Порівняно із серпнем ставки зросли на 13,0 відсоткових пункти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Податкова служба відновила роботу своїх сервісів після вимушеної паузи
У Раді назвали мінімальний розмір пенсії на 2023 рік
За матеріалами сайту bank.gov.ua