close-btn

Доля чи небачене везіння: Як люди раптово багатіли на криптовалютах

Криптовалюти здатні принести нечуване багатство

Криптомільйонери

Криптомільйонером можна стати за один день. Фото: https://computerhoy.com/

Криптовалюти з самого початку існування були синонімом раптового успіху і збагачення і такого ж раптового фінансового фіаско. Це правило досі діє у криптогалузі. Великі гроші можна заробити не лише добре знаючись на технологіях майнінгу та трейдингу, а й просто тому, що пощастило. Ще на зорі свого розвитку цифрові гроші приваблювали тих, хто не боїться ризикувати і вкладатися у нове без жодних позитивних гарантій. Зараз багато хто жартома каже, мовляв, якби існувала машина часу, варто було в повернутися у 2010-1 і накупити бікоїнів. Насправді багато хто так і зробив у 2010-му, повіривши у колосальний потенціал криптовалюти.

Далі розповідаємо про людей різного віку та соціального становища, котрі у 2010-х поклалися на власну інтуїцію і побачили за Bitcoin, котрий тоді лише починав свій шлях, велике майбутнє.

Школяр купив Bitcoin на подаровані гроші

У 2011 році Ерікові Фінману було дванадцять, він жив у Вашингтоні і навчався у звичайній школі. Про існування цифрових грошей він дізнався на акції протесту в американській столиці – там він побачив чоловіка у біткоїн-сорочці і запитав, що це таке.

Брат, з яким Ерік прийшов на протест, сказав неймовірне: «Це річ, котра рано чи пізно затьмарить Волл-стріт». Майже пророчі слова!

Криптомільйонери

Ерік Фінман. Фото: https://www.cnbc.com/

Це справило на Еріка неабияке враження, і він вирішив довіритися долі, своїм відчуттям та духу авантюризму і купив біткоїни, витративши $1000, подарованих бабусею. Дванадцять років тому курс головної криптомонети становив всього лиш $10 за коїн. Ерік не закинув своє починання і продовжив потроху торгувати монетами. Минуло три роки, хлопець так не любив школу і традиційну освітню систему, що навідріз відмовився вступати до коледжу, і посперечався з батьками – якщо до 18-ти років він заробить мільйон доларів, то про коледж не йтиметься взагалі. Батьки прийняли парі, сподіваючись на те, що сказане сином зопалу не здійсниться.

Ерік покинув школу і зайнявся криптотрейдингом. Він продав частину своїх біткоїнів за $100 тисяч. Гроші вклав у власний бізнес – освітню компанію Botangle. В рамках цього проєкту вчителі займалися з учнями дистанційно по відеочатах. Минуло ще два роки, і Фінман продав свій бізнес уже за 300 біткоїнів. Тоді курс Bitcoin перевищив $2700 і на той час 17-річний юнак став доларовим мільйонером – до коледжу він не вступив.

У 2022 році Ерік мав уже 8-значний капітал, а він все продовжував вкладати гроші в інноваційні проекти. Варто визнати, що тоді, у 2011 році, Ерік ухвалив доленосне рішення і грамотно розпорядився грошима, додавши до стартового капіталу завзяття та неабияку впевненість у правильності своїх дій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 книг про криптовалюти, які варто прочитати цією криптозимою

Студент, котрий раптово став криптомільйонером

У 2009 році норвежець Крістофер Кох був студентом, котрий завершував навчання і працював над магістерською роботою про технології шифрування. Для власного дослідження йому потрібно було знайти різні інноваційні проєкти – тоді він і дізнався про біткоїн. Дослідницький інтерес привів його до покупки 5 тисяч біткоїнів за символічні гроші – лише $27. Зараз важко переоцінити цінність його інвестиції!

Біткоїн почав завойовувати першість у новинних заголовках у 2013-му – тоді  Крістофер Кох і пригадав, що нібито купував щось подібне. Цілий день він намагався згадати пароль від криптогаманця, бо це було питання дуже великих грошей – вартість його інвестиції становила вже $885 тисяч! Пароль було згадано, хлопець одразу ж вивів п’яту частину своїх біткоїнів і на ці гроші придбав квартиру в Осло. Решта активів досі працюють на свого власника на різних криптомайданчиках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 найкращих криптовалют для інвестування в січні 2023 року

Чоловік, що став мільйонером, але хотів більшого

Американець Глаубер Контессото – професійний хіпхопер. Він жив у Лос-Анджелесі і непогано знався на інвестиціях в акції компаній-гігантів, таких як Tesla і Uber. Він робив правильні кроки на фінансовому полі, але мріяв про більше – хотів розбагатіти швидко, легко і надовго (а хто не хоче?). Чоловік вивчав криптовалютний ринок у пошуках найбільш перспективної монети. Після тривалого вивчення він зупинився на мемній монеті Dogecoin. До того ж чи не найбільший світовий інфлюенсер Ілон Маск багато писав саме про цю монету у своєму мікроблозі у Twitter.

Криптомільйонери

Глаубер Контессото. Фото: https://www.cnbc.com/

Глаубер Контессото був настільки натхненний твітами Маска і власним баченням перспективи Dogecoin, що вирішив продати акції, які мав, зібрати усі гроші і ще трохи позичити, аби масштабно інвестувати у мемну монету.

Зрештою, у лютому 2021 року американець купив Dogecoin на $180 тисяч – по $0,045 за один токен. Розрахунки виявилися правильними – за 2 місяці монета подорожчала удесятеро, і баланс чоловіка становив уже $1,08 мільйона. Щоправда, він не збирався переводити кошти у готівку, а запланував зібрати $10 мільйонів, і лише тоді вивести 10% від суми – тобто один мільйон.

Трохи згодом – у травні 2021 року – курс Dogecoin ще трохи підвищився, досягнувши $0,7 за токен, але одразу почав падати. За день Глаубер втратив $167 тисяч, але сподівається, що гроші повернуться до нього. А тим часом чоловік шукає інші криптовалюти для успішного інвестування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як криптоорієнтовані банки постраждали від падіння FTX та криптозими 2022 — приклад Silvergate

Пара, що виграла біткоїни завдяки своїй здогадливості

Подружжя виграло гроші, розгадавши шифр на картині, який був паролем до криптогаманця з біткоїнами. Цю картину у 2015 році створили художник Роб Маєрс та анонімна художниця під Twitter-ніком @coin_artist.

Криптомільйонери

Та сама картина. Фото: https://www.singlegrain.com/

Для шифрування коду використовувався Base58 — варіант цифрового кодування із застосуванням цифр та латинських літер. Здавалося б розгадати шифр не так і важко, якщо немає лімітів у часі та заборони користуватися інтернетом. Проте все виявилося не так просто – код не могли розгадати три роки!

Лише у 2018 році програміст під псевдонімом Isaac розгадав бінарний код, віднайшовши його у ключі на картині. Виявилося, що він з дружиною дуже люблять розв’язувати головоломки, особливо якщо вони стосуються криптовалют. Так подружжя отримало доступ до гаманця, де зберігалося 4,87 BTC або $80 тисяч станом на 2022 рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У світі з’явився перший домашній обігрівач, що здатний майнити біткоїн

Культова «криптородина», що накупила крипти на усі свої гроші

Успішний і багатий бізнесмен Діді Тайхутту з Нідерландів усе життя мав усе, що хотів. Спрешу його батько вів успішний бізнес і забезпечував сина, а потім і сам Діді став керувати батьківськими компаніями і заробляти немалі гроші. Проте, коли батько помер, Діді всерйоз замислився над сенсом буття, над роллю грошей у сучасному світі та у житті окремої людини. Зрештою ці думки привели його до переконання, що варто жити сьогоднішнім днем, їздити по світу і не замикатися у розкішному будинку. Тож вони з дружиною продали усе своє майно:  кілька компаній, великий будинок, кілька дорогих автівок і купили на виручені кошти біткоїни, які тоді коштували по 900 доларів за монету.

Криптомільйонери

Діді з родиною. Фото: https://diditaihuttu.com/

Bitcoin почав дорожчати, активи Тайхутту зростали, зрештою колишній бізнесмен знову став дуже багатим і міг дозволити собі розкішні будинки, яхти та автомобілі. Проте він вирішив не повертатися до колишнього життя, а на власному прикладі показати дітям, що світ чудовий і без надлишку грошей. Родина з трьома дітьми досі живе у кемпінгу, роз’їжджає по світу і неодмінно розплачується всюди виключно криптовалютами. Діді розповідає, що зараз його родина витрачає щомісяця близько €3 тисяч, а сам він займається трейдингом та інвестиціями.

Детально про цю неймовірну історію можна прочитати у нашому великому матеріалі за цим посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Celsius отримує права власності на криптовалютні депозити клієнтів на суму $4,2 млрд

Студент, котрий власноруч змайстував майнінг-ферму

У 2012 році американський школяр Джон Пол Барік накупив біткоїнів  на $1400. Того року у різні місяці токен коштував від $4 до $14. Це було чимось на кшталт його проби пера в інвестиціях. Хлопець каже, що не думав, що з його задуму вийде щось серйозне, а курс біткоїна злетить до небес.

Криптомільйонери

Джон Пол Барік. Фото: https://24tv.ua/

Минуло трохи менше року, і одного дня на уроці англійської мови школяр отримав завдання скласти бізнес-план будь-якого проєкту. Барік задумав створити майнінг-ферму для видобутку криптовалюти. Тоді це був лише план, втілений на папері і зданий у школі як домашнє завдання. Але хлопець не полишав надії реалізувати його, і у 2017 році почав купувати відеокарти на eBay та робити установки у ящику з-під молока. Це була імпровізована майнінг-установка. Пізніше до Джона долучилися кілька його друзів. Разом юнаки робили майнінгові установки і продавали їх в інтернеті – так вони своїми силами заробили $2 мільйони.

Джон зрозумів, що його справа приносить прибуток, і вирішив заснувати майнінг-ферму. Він найняв двадцятьох працівників – так команда змогла виготовляти по 1300 майнінгових установок на місяць, а прибуток зріс до $1,2 мільйонів на місяць. Так юний Джон Пол Барік став мільйонером і купив спортивну автівку, про яку завжди мріяв, – Lexus RC 350. Він почав мандрувати по світу, і зараз більшість доходу вкладає у розвиток свого бізнесу.

Комірник, що за три місяці став мультимільйонером

35-річний Роб працював завідувачем складу у британському супермаркеті і заробляв $68 тисяч на рік. Чоловік розумів, що цього було відверто мало, щоб забезпечити гідне дитинство і гарну освіту синові, тому, як батько, він понад усе прагнув наростити заощадження.

Роб почав вивчати механізм функціонування криптовалютного ринку та волатильність різних валют. Зрештою у лютому 2021 року він вклав $8 тисяч у нову на той час монету Шиба-Іну. Далі стався ціновий стрибок, і уже у квітні 2022 року вона подорожчала у 1200 разів! Роб став власником $9 600 000. Не вірячи у свою удачу, перші пів мільйона доларів чоловік одразу перевів у готівку. Після цього випадку він звільнився з роботи і усі свої зусилля спрямував на те, щоб стати найкращим батьком своєму синові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Core Scientific закриє 37 000 установок для видобутку біткоїнів криптокредитора Celsius

Кількість скам-проектів та “шиткоїнів” зросла в 2,5 раза: CoinGecko

Зміни на ринку нафти, нестабільність криптобірж і спустошення офісів: Топ трендів, що пануватимуть у світовому бізнесі у 2023 році

google news