Вартість першої криптовалюти впала більш ніж на $4 тис. Причина – протести населення
За даними платформи CoinGecko, зараз криптоактив коштує близько $42 тис за монету. У той час як 5 січня котирування біткоїну коливалися на рівні $46,3 тис. Експерти кажуть, що після того, як влада Казахстану відключила по всій країні інтернет, тисячі майнерів і власників криптовалют відразу “випали” з блокчейн-мережі BTC. Варто зазначити, що у цій азіатській державі видобуток криптовалют є популярним серед населення ремеслом.
Багато хто встановлює свої Asic-майнери навіть на підприємствах, де тарифи на електроенергію нижчі. Крім того, у 2021 році до Казахстану переїхало багато майнерів з Китаю. Проте заворушення, що почалися в столиці, вже почали негативно відбиватися на криптоіндустрії. Перебої з інтернетом та відтік майнерів загрожує призвести до зниження хешрейту першої криптовалюти, а курс активу вже почав знижуватися.
Раніше в Казахстані вже були проблеми у зв’язку з надмірним споживанням електроенергії через масовий майнінг криптовалюти. На тлі політичної нестабільності країни перестали працювати безконтактні платежі, а відділення банків закриті. Ситуація погіршується у зв’язку з військовим втручанням сил ОДКБ.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Бутерін заявив, що у 2022 році готовність Ethereum досягне 80%. При цьому повна реалізація дорожньої карти альткоїну триватиме близько шести років. Про це він розповів під час інтерв’ю з ведучим подкаста Bankless. Основними нововведеннями, які чекає блокчейн у поточному році, стануть запуск алгоритму консенсусу Proof-of-Stake (PoS) та шардинг (підвищення масштабованості мережі).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прогорілі інвестори Africrypt висувають звинувачення, незважаючи на загадкові виплати компенсацій