close-btn

Масштабуємо бізнес: кому підійде сервіс від Google Market Finder

Компанія Google запускає в Україні безкоштовний сервіс Market Finder, який допоможе бізнесу вийти на нові ринки збуту товарів, знайти нових клієнтів та партнерів, збільшити експортний продаж тощо

Google Market Finder

Google Market Finder Фото: marketfinder.thinkwithgoogle.com

Market Finder включає безкоштовні посібники, відео та поради, які стануть у нагоді не тільки тим компаніям, які вперше планують вийти на нові ринки і не знають, як це зробити, але і більш досвідченим експортерам, які шукають нові шляхи для розвитку бізнесу.

Сервіс надає компаніям доступ до поглиблених статистичних даних, інструментів та ресурсів, що допоможуть розпочати розвиток бізнесу на міжнародному рівні.

«Хочете продавати свої товари на закордонних ринках, але не знаєте, з чого почати? Пропонуємо перевірити готовність вашого бізнесу до експорту та отримати персоналізований звіт за допомогою інтерактивного сервісу My Export Score», — йдеться в блозі Google-Україна.

Для тих, хто хоче знайти нові потенційні ринки, Market Finder надасть список з різних показників, які охоплюють 40 напрямків, починаючи з логістики та купівельної поведінки, закінчуючи повною аналітикою економічного профілю країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Google запускає безкоштовний навчальний курс для українських стартапів

Google Market Finder

Google Market Finder Фото: netimperative.com

Крок перший знайти найкращі ринки для збуту свого товару

За словами експертів Google-Україна, спочатку потрібно визначити пріоритетність країн, де ваш продукт зможе стати найпривабливішим.

Використовуючи інтерактивний сервіс Market Finder, створюємо список цільових ринків та визначаємо попит на товари та/або послуги на підставі:

  • щомісячних пошукових запитів місцевого населення;
  • популярних тенденцій ринку;
  • реального доходу на душу населення;
  • числа користувачів інтернету;
  • рекомендованої ставки Google Ads.

«Market Finder здатний аналізувати використання людьми інтернету, демографічні дані та фактичний дохід, надаючи чіткі показники та важливу інформацію про потенціал зростання ринку», — наголошується в блозі.

Крок другий — підготувати бізнес до глобального ринку

Якщо вдалося підібрати список країн, у які потенційно можна експортувати товари, за допомогою Market Finder плануємо подальші операції щодо:

  • налаштування платежів;
  • обслуговування клієнтів;
  • податків та юридичних нюансів;
  • логістики;
  • підбору працівників.

Наприклад, за допомогою інструментів локалізації, підручників та порад бізнесмени зможуть зрозуміти, як ефективно спілкуватися на нових ринках, врахувати особливості міжнародних перевезень товарів для конкретної країни тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Головне – знайти біль клієнта». СЕО TRANSPLAT Андрій Аушев про фінтех-проєкт TRANSENIX і його унікальність порівняно з традиційними POS-терміналами

Market Finder

Market Finder Фото: estment.co.uk

Крок третій прорекламуйте ваш бізнес

Щоб донести пропозицію до потенційних клієнтів, розробіть за допомогою Market Finder стратегію міжнародного маркетингу. Наприклад, виходячи з вдалих прикладів (яких у підручниках безліч), а також враховуючи поради для конкретних ринків (аналізуючи, зокрема, особливості поведінки аудиторії).

«Завдяки мережі інтернет бар’єри для міжнародної торгівлі зникли, і тепер з’явилася можливість знаходити потенційних покупців, використовуючи значно менше коштів і майже без ризику. Market Finder робить цей процес ще простіше», — наголосили експерти.

Чому це важливо?

З червня цього року почало діяти рішення ЄС про відміну мит на українські товари терміном на 1 рік (є шанс, що термін продовжать). Це сприятиме не лише стрімкому розвитку українського бізнесу за рахунок збільшення кількості продажів, а й суттєвому зміцненню економіки країни (зростання прибутку від податків).

Проте для багатьох компаній вихід на міжнародний ринок — вкрай непросте завдання. Для цього і був створений зручний безкоштовний сервіс від Google, де зібрано спеціалізовані аналітичні дані.

Чому Google створив Market Finder

Компанія всіляко підтримує Україну у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність. Зокрема, в рамках засудження окупаційної політики, Google припинила діяльність в РФ (повна зупинка продажу реклами і навіть вивезення співробітників Alphabet Inc.).

Станом на початок жовтня Google виділив із фонду $5 млн на гранти вже для 33 українських стартапів. Зокрема, для Liki24, Awesomic та ComeBack Mobility. Надавалась і менторська допомога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як український бізнес функціонує в умовах повномасштабної війни — дослідження Payoneer

Стартап з українським корінням: Eclypsium залучив $25 млн інвестицій

4-денний робочий тиждень скоро може стати реальністю

За матеріалами ukraine.googleblog.com, ain.ua і forbes.ua

google news