Чоловікам, які працюють в ІТ-індустрії, можуть дозволити тимчасовий виїзд за кордон під час військового стану в Україні
За словами заступника міністра цифрової трансформації з розвитку IT Олександра Борнякова, проблема виїзду чоловіків за кордон стає все більш актуальною, тому що ніхто не очікував, що війна продовжуватиметься так довго і зараз ніхто не знає, коли вона скінчиться. Заступник міністра розповів, що Мінцифри спільно з Міноборони, Генштабом та Мінекономіки створюють механізм, яким українцям можна буде виїжджати на короткий термін при гарантіях, що чоловік повернеться, вирішивши робочі справи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За час війни чисельність фізосіб-підприємців у сфері IT збільшилася на 2%
Модель передбачає, що компанія представлятиме обмежений список людей – наприклад, не більше 10% – і його розглядатимуть у Міноборони та Мінекономіки, які й видаватимуть дозвіл. Його отримують прикордонники та людина, якій він необхідний. Після цього чоловік може виїхати на термін, зазначений у дозволі, до тієї країни, яка також зазначена.
Як каже Борняков, з початку війни 70% IT-компаній змогли не лише утримати темпи розвитку бізнесу , а й залучити нових клієнтів. Заступник міністра бачить ІТ-галузь як одну із ключових в економіці України. Тим більше, що багато ІТ-компаній підтримують економіку, сплачуючи податки наперед. Тому питання виїзду за кордон ІТ-фахівців набирає актуальності.
Раніше ми писали, що IT-галузь України з січня по травень поточного року забезпечила надходжень в українську економіку понад $3,179 млрд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Прем’єр-міністр розповів, як отримати урядовий грант на 250 тис гривень під новий бізнес-проект
- На які спеціальності сьогодні найбільше зростає попит: результати дослідження