close-btn

На які спеціальності сьогодні найбільший попит: результати дослідження

В умовах паралізованої економіки та слабкої ділової активності дедалі більшій кількості роботодавців потрібні працівники без досвіду роботи

Опубліковані дані кадрового порталу grc.ua свідчать про те, що на українському ринку праці зріс попит на робочі спеціальності, дефіцит яких стає дедалі відчутнішим. Так, у червні порівняно з травнем вакансій у цій галузі стало на 20% більше.

У структурі всього ринку праці України частка вакансій сфери робочого персоналу входить до топ-5 найбільш затребуваних, — йдеться у повідомленні.

Необхідно зазначити, що представники робітничих спеціальностей потрібні практично у всіх регіонах України. Понад третину вакансій відкрито у Львові та Львівській області – там, куди переїхала більша частина українського бізнесу. На другому місці – місто Дніпро та область. Третє місце займає Донецька область – регіон, який зазнав найбільших руйнувань. При цьому знайти роботу для представників робочих спеціальностей навіть без досвіду та стажу, загалом, не представляє особливого туди, кажуть аналітики grc.ua.

“Практично половина всіх вакансій для осіб без досвіду роботи (47%) і стільки ж для людей з мінімальним досвідом від 1 до 3 років. Досвід від 3 до 6 років потрібен лише у 4% актуальних вакансій, а більш досвідчені фахівці затребувані лише у 2 % вакансій”, – свідчать результати дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попри війну: які банки демонстрували прибуток у першому кварталі

Топ-затребуваних робочих фахівців виглядає так. Найчастіше шукають монтажників – 14% від усіх пропозицій, іншими за кількістю пропозицій роботи є вантажники – 13%, а третій рядок займають комплектувальники та пакувальники товарів – 10%. Щодо окладу, зарплату від 17 800 грн готові платити 16% роботодавців. Проте високі зарплати – меншість. Тільки у 9% пропозицій роботи для робітників озвучено зарплату від 22 300 грн, та у 6% вакансій пропонують оклад від 26 800 грн.

Середній оклад, пропонований слюсарям та механікам – 20 800 грн; наладчики можуть отримувати в середньому 18500 грн, а оператори верстатів – 15500 грн на місяць; різноробочі та електромонтери можуть розраховувати на 14 000 грн; монтажники та вантажники – на 13700 грн на місяць; комплектувальникам та укладачам-пакувальникам заплатять найменше – 10 100 грн.

Ми раніше повідомляли, що, попри масштабну фінансову допомогу з боку західних союзників, фінрегулятор продовжує «додруковувати» гроші для підтримки бюджету країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Україна налагодила маршрути експорту зерна через Польщу та Румунію

Близько 5 мільйонів українських біженців досі перебувають у Європі

За матеріалами сайту epravda.com.ua

google news