Купуючи будь-яку річ або послугу, насправді ми купуємо те, що буде після покупки. Вибираючи українські СРМ системи (CRM), користувач отримує не лише хороший продукт, а й підтримує місцевих виробників
CRM-система для маркетингового відділу будь-якого бізнесу – це не просто багатофункціональна програма, яку доведеться вивчити і до якої треба звикнути. Купуючи CRM-систему, підприємець «купує» підвищення своєї ділової репутації на ринку, коректний і ненав’язливий контроль за підлеглими, впевненість у правильній маркетинговій стратегії. Зрештою, він купує свої майбутні успішні угоди та збільшені доходи. До війни український бізнес активно користувався російськими CRMками, проте після початку повномасштабного вторгнення різко зросла кількість відмов від систем made in russia і прихід до вітчизняних аналогів.
Далі розповідаємо про низку українських CRM-систем, що є не просто замінниками російських, а у багатьох аспектах навіть переважають їх.
Навіщо бізнесу потрібна CRM-система
Маркетологи, котрі спіймали хвилю трендів у продажах, кажуть: якщо вашого бренду немає у соцмережах, вас як компанії не існує. Те саме і в управлінні бізнесом: якщо ви не оптимізуєте роботу і фінанси, у вас немає майбутнього, адже будьте певні – зараз це роблять ваші конкуренти.
Ми не живемо у головах одне одного. Власник великого бізнесу довіряє топ-менеджеру. Топ заточений на управління і чекає результату від керівників відділів, котрі контролюють своїх підлеглих: маркетологів, менеджерів, SMMників. Та жоден з них не може знати все про всіх. Помилки виникають часто, і панацеї від них немає. Однак якщо одна помилка може викликати у клієнта усмішку, то інша здатна назавжди зруйнувати відносини з ним.
Сучасна галузь fintech пропонує малому, середньому та великому бізнесу гарний рецепт страхування від фатальних помилок – розвантажити голову керівника і довірити організацію бізнес-процесів штучному інтелекту.
Щоб не втрачати потенційних клієнтів, підприємцям потрібна грамотна оптимізація робочих процесів, зокрема, у відділі маркетингу. Перш ніж вкладати гроші у рекламу товару чи послуг, варто купити зручний механізм, що полегшить процес рекламування і пошуку клієнтів. Йдеться про CRM маркетинг – бізнес-підхід, що має на увазі аналіз, контроль і покращення взаємин з клієнтами.
Грамотно прописана CRM-система (customer relationship management) – альфа і омега автоматизації та спрощення бізнес-процесів. Система налаштовує клієнтську базу, структурує угоди, веде облік вхідних і вихідних дзвінків менеджерів, фіксує терміни відправлення або доставки товару, рахує доходи, розподіляє обов’язки співробітників. Це величезний архів і картотека усього, що відбувається у компанії, синонімом цінності часу керівника і відділу маркетингу.
За великим рахунком, CRM-система – це співробітник, котрий дасть керівникові відпустку. Парадоксально, але вона збільшить дохід компанії, скоротивши при цьому цикл продажів. Сенс CRMки у тому, що вона допомагає з’ясувати інтереси клієнтів ще до того, як вони стали клієнтами, і працювати з ними максимально уважно. Ідеальна CRM-система для бізнесу повинна вміти таке:
- Управляти клієнтською базою: збирати дані про кожного потенційного і реального клієнта, проводити облік розмов, ставити нагадування. Команда зможе відстежувати шлях покупця і робити необхідні пропозиції на кожному етапі.
- Автоматизувати комунікацію з клієнтами: надсилати повідомлення, рахунки, договори.
- Рахувати вартість товару, що виробляється, або доставки товару, що продається з допомогою калькуляторів.
- Формувати докладні звіти по кожному проєкту.
- Контролювати робочі процеси: складати плани, давати завдання, стежити за їх виконанням.
- Вести облік документів та угод.
- Відстежувати оплати і створювати рахунки.
- Структурувати задачі, які треба виконати протягом дня/тижня/місяця/кварталу/року.
- Аналізувати «воронку продажів» та її ефективність.
- Організовувати віддалену комунікацію між працівниками: передавати файли, проводити онлайн наради.
Правильно налаштована розробниками CRM-система може сама вирішувати дрібні питання, тоді як прерогативою керівника будуть лише стратегічні рішення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Економічний спад»: Meta скорочує персонал та реорганізує штат розробників
Якому бізнесу потрібні CRM-система
Такі сервіси обліку та структурування даних аж ніяк не завадить малому бізнесу і точно знадобиться середньому та великому бізнесу.
Щодо профілів бізнесу, де знадобиться CRM-система, то їх надзвичайно багато: банки, будівельні компанії, автосалони, стоматології, спортзали, сервіси доставки, салони краси, сервіси прокату речей, квітковий бізнес, ресторани, кав’ярні, кондитерські, IT-компанії, стартапи різної направленості, швейні майстерні, онлайн-магазини одягу, взуття, косметики, клініки.
Як український бізнес купував російські цифрові продукти до війни
Українські підприємці по-різному організовують управління бізнесом. Якщо консервативні компанії ще використовують Excel-таблиці, то прогресивні ось уже майже десятиріччя віддають перевагу автоматизованому обліку.
Щоб сформувати звіти, зрозуміти рівень прибутковості і витрат, маржинальність проєктів та фіксувати рух коштів, екселю буде замало. Топ-менеджмент більшості великих компаній України давно розумів, що для прийняття по-справжньому якісних управлінських рішень потрібна повна і оперативна інформація, яку не здатні забезпечити ні паперовий документообіг, ні пряма словесна комунікація між співробітниками.
Відтак багато власників бізнесу ось уже кілька років користуються цифровими CRM-системами. Перші СRMки прийшли з Росії і дуже швидко заполонили український ринок. Вони об’єктивно були зручними, бо автоматизували роботу і розвантажували топ-менеджмент. Не можна сказати, що в Україні користувалися лише російським цифровим продуктом, та він все ж переважав на ринку CRM-систем. Йдеться ось про такі платформи з позначкою «ru»:
- YUcrm – сервіс, який допомагає керівнику контролювати роботу співробітників, а менеджерам – опрацьовувати заявки і закривати угоди. Можливі інтеграція з поштою, побудова воронки продажів, збереження файлів, підключення телефонії, запис дзвінків, відстеження вхідних заявок, статистика показів номера телефону.
- LPTracker – сервіс, що поєднує інтегрує IP-телефонію, має функції підключення зворотного дзвінка на сайт, динамічного Call Tracking, аналітики реклами, збору заявок з сайту, запису дзвінків.
- On CRM – допомагає в управлінні відділом продажів в цілому, з обліком клієнтської бази, контролює якість наданих послуг.
- INTRUM – управляє клієнтською базою, має функції IP-телефонії / SMS / email.
- Ramex – система для відділу продажів, що пропонує функції телефонії з можливістю запису дзвінків, скрипти продажів та мобільний додаток.
- STECREALTY – виключає подвійні продажі, створює картку клієнта після першої комунікації, будує наочну звітність.
- FRESHOFFICE – пропонує управління фінансами, цифрову воронку продажів, керівництво циклом продажів від першої комунікації з клієнтом до оплати.
- AMOCRM – автоматизує продажі, створює воронки продажів, інтегрується з поштою і телефонією.
- RPOFITBASE – управляє відділами маркетингу і продажів, організовує продаж новобудов. Працює спільно з Битрикс24, amoCRM і Terrasoft. Запам’ятовує історію кожної угоди, інтегрується з 1С і бухгалтерією.
- ALLIO – система обліку квартир і продажів забудовника, що дозволяє миттєво оновлювати інформацію на зовнішніх ресурсах.
- MacroCRM – допомагає структурувати і управляти асортиментом нерухомості, контролювати надходження оплат по кожному об’єкту.
- 4DEV – контролює реалізацію нерухомості на всіх рівнях, починаючи від першого контакту з клієнтом. Має багато індивідуальних модулів.
- M2LAB – оптимізує штатний розклад, скорочує поточні витрати, оцінює роботу кожного менеджера, надає актуальну інформацію про ситуацію на об’єктах.
- БИТРИКС24 – допомагає у плануванні індивідуальних задач, має різні варіанти обсягу пам’яті.
Якщо до 24 лютого 2022 року власники бізнесу в Україні ставився до російського продукту доволі лояльно, то тепер будь-що російське стало, м’яко кажучи, неприйнятним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки кредитів за програмою “5-7-9%” отримав бізнес за час війни
Заміна російських CRM-систем українськими
Україна перебуває у найскладнішій з часів Другої світової війни кризі. Теперішня війна – це криза криз, апогей складнощів, це прірва, непідвладна жодним прогнозам. Вторгнення РФ в Україну внесло безліч корективів у роботу бізнесу. У тому числі і у їхнє ставлення до російського продукту. Якщо до війни український і російський бізнес комунікували, то лютий став кордоном, який радикально змінив настрої українських підприємців. Зараз кожна галузь промисловості, кожен бізнес України поспішає відкинути РФ геть.
У бізнесі кажуть, що криза – час для нових можливостей. Коли нічого втрачати, далекоглядний управлінець буде впроваджувати новації. Тож зараз саме час відійти від російських цифрових продуктів і замовити та встановити систему українського виробництва.
Вартість СРМ-систем різна і залежить від кількості людей, яким потрібен буде доступ, та від складності, розгалуженості і функціоналу самої системи. Ціна може варіюватися від $5 до $200 на рік для одного користувача. У більшості українських CRM-систем є безкоштовний пробний період користування. Якщо продукт сподобався, підприємець оплачує сервіс на майбутнє.
Далі – чотирнадцять класних CRM-систем української розробки.
SalesDrive – система управління продажами. Можна налаштувати сервіс під конкретний бізнес з різних галузей. Передбачена інтеграція з сайтом, телефонією, SMS, email, Новою поштою.
Sales Creatio – вітчизняна CRM-система, яка вийшла за кордони України. Це сервіс для автоматизації та прискорення повного циклу продажів. Також передбачені конфігурації для управління маркетингом, сервісом та бізнес-процесами.
KeyCRM – CRMка для інтернет-торгівлі, що допомагаж автоматизувати продажі у мережі. Система автоматично збирає замовлення з різних платформ (Rozetka, Prom, Amazon, Etsy, Ebay, Instagram), дозволяє оформити відправку за декілька кліків та провести замовлення до моменту отримання його покупцем. Сервіс надає гнучкий доступ для співробітників компанії. Можна збирати заявки і замовлення з сайту та месенджерів, відправляти їх у різні чати (склад, служба доставки тощо) і конвертувати їх.
KeepinCRM – CRMка для малого та середнього бізнесу, що дає можливість оптимізувати роботу з клієнтами, задачами, угодами, складом, прасом та веденням фінансів.
NetHunt – CRM-система для малого і середнього бізнесу, що оптимізує бізнес-процеси всередині GMail-пошти. Допомагає збирати потенційних клієнтів з різних джерел, оцінювати та розділяти їх, відстежуючи їх шлях за воронками продажів.
CleverBox – система для автоматизації процесів управління салонами краси, косметологічними центрами і клініками, СПА-салонами.
Perfectum – CRM-система для автоматизації продажів та маркетингу, для чіткого документообігу, для підтримки клієнтів та управління проєктами. Інтегрується з 1С, телефонією, платіжними сервісами та Новою поштою.
Appointer – CRMка для малого бізнесу: салонів краси та косметологічних клінік, СПА-салонів та соляріїв, стоматології, автосервісів. Система вміє керувати записами у черзі на прийом, вести облік клієнтів та рахувати продажі.
Leeloo.ai – система, яка вміє конструювати воронки і тунелі продажів та чат-боти для підтримки клієнтів та продаж через месенджери. Завдяки цьому сервісу відділ продажів може керувати базою передплатників і вести їх до замовлення та оплати. Крім того, є можливість відсортувати клієнтів за телефоном, прив’язкою до банківської картки і окремих месенджерів, за статусами, типами замовлень. Платформа має інтеграцію з IP телефонією, надає доступ до історії замовлень і оплат, формує плани продажів.
IMOOX – CRM-система для повного циклу угод та продажів, що дозволяє вести комунікацію з постачальниками, складський і товарний облік, касовий облік, а також відстежувати витрати і видачу заробітної плати. Можна підключити телефонію та інтегрувати систему з сайтом.
LP-CRM – CRM-система для оптових і роздрібних продажів товарів через односторінкові сайти та інтернет-магазини. Сервіс веде статистику, контролює роботу співробітників та накопичує статистику. Крім того, платформа вміє вести складські процеси, оновлюючи статистику автоматично.
SpaceBox – CRM-система для малого и середнього бізнесу, що допомагає керівникові контролювати ефективність кожного менеджера, відстежувати та аналізувати влучність і ефективність реклами. До того ж система допоможе отримувати всі запити і зберігати переписки в одній системі.
Firmao – CRMка для малого та середнього виробництва, а також для сервісних та збутових компаній. Платформа об’єднує маркетинг і обслуговування клієнтів і може створити клієнтську базу даних. Крім того, Firmao допоможе керувати роботою відділу продаж з точки зору воронки продажу і стане чимось на кшталт контакт-центру для постійних клієнтів бізнесу.
IHOMES system – CRM-система для забудовників житлових комплексів і котеджних містечок. Платформа дозволяє керівнику бачити інформацію про всі будівельні об’єкти, переглядати клієнтів та контролювати співробітників. Керівник може оцінювати ефективність роботи відділу продажів, порівнюючи досягнення менеджерів у грошовому еквіваленті, перевірить створені і сконвертовані ліди та кількість вихідних дзвінків оператора call-центру та побачить, як швидко і в яких обсягах надходять платежі, скільки коштує кожен лід та перегляд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Рада ухвалила Законопроєкт №6320 про бенефіціарів бізнесу: для чого він потрібен
Золотий вік глобалізації закінчено: як захистити бізнес у нових умовах
Після Маска і Безоса: індійський бізнесмен став третьою найбагатшою людиною у світі