close-btn

Meta загрожує США видалити новини з платформи Facebook

Вся справа в законопроєкті, який дозволить організаціям новин об’єднуватися для переговорів про більшу частку доходів від онлайн-реклами

https://www.marketwatch.com/

Материнська компанія Facebook Meta Platforms Inc погрожує видалити новини зі своєї платформи, якщо законопроєкт США стане законом:

«Якщо Конгрес ухвалить непродуманий закон про журналістику в рамках законодавства про національну безпеку, ми будемо змушені розглянути можливість повного видалення новин із нашої платформи. Ми не братимемо участь у санкціонованих урядом переговорах, які несправедливо ігнорують будь-яку цінність, яку ми приносимо новинним агенціям за рахунок збільшення їхнього трафіку та підписок» — заявив у Twitter прес-секретар Meta Енді Стоун.

Закон про конкуренцію та збереження журналістських матеріалів (JCPA) був розроблений сенатором Емі Клобучар, яка є запеклим критиком Big Tech та прихильником антимонопольного законодавства. На її думку, законопроєкт зрівняє правила гри, дозволивши газетам та іншим організаціям новин об’єднатися для переговорів про більшу частку доходів від онлайн-реклами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обвал акцій Big Tech 2022: Як найбільші корпорації світу втрачають мільярди доларів — інфографіка

В даний час будь-яка організація новин повинна домовлятися в індивідуальному порядку. Спільно вони могли б змусити Meta та Alphabet, якій належить Google, прийняти їхні ціни на надання контенту. Медіа-компанії заявляють, що Meta заробляє величезні суми грошей на статтях новин, розміщених на платформі. Однак у Meta стверджують, що це неправда, і що вони приносять користь паблішерам, залучаючи трафік на сайти новин.

Meta, яка швидко стала одним із найбільших розповсюджувачів новин у США та за кордоном, вважає, що законопроєкт США дозволить уряду створити «структуру, схожу на картель, яка вимагає, щоб одна приватна компанія субсидувала інші приватні організації», називаючи це «жахливим прецедентом для всього американського бізнесу».

До речі, аналогічний закон, ухвалений в Австралії, призвів до того, що минулого року новини на Facebook були ненадовго припинені.

Нагадаємо, що рівно рік тому 200 локальних ЗМІ в США подали позови до Google і Facebook, стверджуючи, що ці дві компанії монополізували ринок цифрової реклами для отримання доходів, які інакше надходили б до місцевих ЗМІ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

google news