“Пік інфляційного сплеску пройдено, але інфляція знижується повільніше, ніж очікувалося”, – заява представників Нацбанку
Інфляція в Україні цього року знижується повільніше, ніж очікуваний однозначний показник 9,6% на кінець року. Такого висновку дійшли учасники засідання, організованого при правлінні Нацбанку.
“Пік інфляційного сплеску пройдено, але інфляція знижується повільніше, ніж очікувалося”, – повідомили в НБУ.
Аналітики фінрегулятора повідомляють, що у листопаді зростання споживчих цін фіксувалося на рівні 10,9% у річному вимірі. При цьому ослаблення позицій гривні щодо американської валюти компенсується її зміцненням до валют інших країн, які є торговими партнерами України. Серед додаткових ризиків, що сприяють загостренню інфляції, НБУ називають такі:
- посилення геополітичної напруги, а саме стягнення Росією військ біля кордонів з Україною та інформація в іноземних ЗМІ про можливу повномасштабну агресію з боку Росії;
- зростання світових цін на газ;
- прискорення глобальної інфляції, що спонукає світові центробанки до швидшого посилення монетарної політики (підвищення облікової ставки). Наприклад, у Бразилії регулятор підвищив її на 150 базисних пунктирів до 9,25% річних.
Проте в Нацбанку обнадіюють, що зниження купівельної спроможності вітчизняної валюти у 2022 році буде мінімальним.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Станом на 1 листопада 2021 року на балансі 70 банків-учасників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб перебувало 49,3 млн вкладів на загальну суму 629,4 млрд грн. Це крім державного Ощадбанку, який поки що не є частиною ФГВФО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФГВФО виставить на аукціон майно Дельта Банку у Києві та області
За матеріалами сайту bank.gov.ua