Тепер, коли про коронавірус з’явилося більше інформації, процедура дезінфекції змінилася і виводити кошти з обігу на тривалий термін необхідності немає
Нацбанк зменшив термін знезараження готівки та знаходження банкнот і монет в “карантині” через коронавірус з двох тижнів до 5-7 днів. Співробітники регулятора пояснюють це тим, що процес очищення грошей від інфекції постійно вдосконалюється та автоматизується.
Крім того, результати медичних досліджень показують, що ймовірність передачі коронавіруса від людини до людини через поверхню готівки досить незначна. Директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко повідомив, що банк має широкий досвід по знезараженню готівки, включаючи міжнародний.
“І ті заходи, які ми вводили на початку пандемії, коли нам було невідомо, як передається ця інфекція, то ми витримували двотижневий карантин, згідно з яким, за первинними дослідженнями інфекція нібито зникала”, – відзначив Зайвенко.
Він також додав, що на початку карантинних обмежень гроші, що надходили в сховище Центробанку, оброблялися за спеціальною системою, а потім додатково витримувалися в камері термічної обробки. Однак тепер, коли про коронавірус з’явилося більше інформації, процедура дезінфекції змінилася і виводити кошти з обігу на такий тривалий термін необхідності більше немає.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
З січня по червень жителі України продали валюти на суму $ 1,6 млрд (у готівковій та безготівковій формах), заявили в Нацбанку. З початку літа чиста пропозиція валюти на внутрішньому ринку перевищила $300 млн, повідомив глава Ради НБУ Богдан Данилишин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ділова активність в єврозоні зростає на тлі скасування карантинних обмежень
За матеріалами сайту rbc.ua