Останнім часом до Нацбанку України надходить багато скарг від територіальних громад щодо скорочення присутності держбанків у регіонах. У зв’язку з цим, НБУ запропонував запровадити мораторій на скорочення мережі відділень державних банків під час війни
Про це повідомляє пресслужба регулятора.
З відповідним листом Національний банк звернувся до Міністерства фінансів і керівництва державних банків.
«Державні банки займають суттєву частку в банківській системі України. В період дії воєнного стану їх безперебійна робота має особливе значення для економіки та безпеки держави з огляду на велику кількість клієнтів, розгалужену мережу відділень (близько 50% всіх банківських відділень) та банкоматів (65% загальної банкоматної мережі)», — зазначають у пресслужбі.
Слід зазначити, що в НБУ передбачили ситуації, коли відділення можуть бути закриті через питання безпеки. Залишається також можливість розгляду окремих випадків щодо скорочення мережі (рішення прийматимуться індивідуально).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Статистика прибутків та збитків у банківському секторі від НБУ: хто в лідерах
«З метою підтримання економіки та забезпечення фінансової стабільності регіональні мережі банків державного сектору мають забезпечити безперебійне обслуговування клієнтів. Пріоритетним завданням також має залишатися якнайшвидше відновлення діяльності банків на звільнених територіях, зважаючи на необхідність та можливість забезпечення безпеки персоналу банків та їх клієнтів», — йдеться в повідомленні.
Як зазначив голова Нацбанку Андрій Пишний, соціально відповідальний банкінг має стати пріоритетом для всіх фінансових установ під час війни, насамперед — для державних банків. Забезпечення максимальної доступності фінансових послуг для населення — пріоритетне завдання.
Також регулятор виступає за впровадження ініціативи з розгортання мобільних банківських відділень.
Нагадаємо, що в НБУ розповіли, як війна вдарила по українській банківській системі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Відновлення економіки, інфляція, вимоги до банків та прогнози — звіт НБУ
Як вплинула держпідтримка на відновлення іпотечного ринку: дані НБУ