МВФ закликає країн-членів до скоординованих дій через побоювання, що криптовалюта може підірвати світову валютну систему
Представники Міжнародного валютного фонду заявили, що широке впровадження криптоактивів може підірвати ефективність грошово-кредитної політики, заходи щодо управління потоками капіталу та посилити фіскальні ризики. Фахівці загалом зазначили, що ймовірні потенційні вигоди від криптоактивів ще не матеріалізувалися, а значні ризики вже виникли.
Наголошувалося, що криптовалюти не повинні класифікуватися як законний платіжний засіб, але й суворі заборони — не найкращий варіант у даному контексті. МВФ висловив занепокоєння щодо впливу криптовалют на фінансову стабільність, правові ризики, захист прав споживачів та цілісність ринку.
Також було обговорено структуру, що складається з дев’яти елементів, яка дозволить розробити комплексні та скоординовані політичні заходи, включаючи адаптацію податкового режиму для криптоактивів. Держави-члени можуть знизити ризики, працюючи над зміцненням цифрової інфраструктури та введенням альтернативних механізмів для здійснення транскордонних платежів.
У повідомленні МВФ зазначено, що до процесу регулювання треба ставитись обережно, щоб не сповільнити розвиток інновацій у платіжному секторі. При цьому державний сегмент може використати деякі базові технології криптографії у своїй монетарній політиці.
Раніше ми писали, що Україна зможе отримати потужну фінансову підтримку МВФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Уряд допоможе ВПО розплатитись з кредитами — підтримано відповідні законопроєкти
- В Україні можуть запровадити мораторій на закриття відділень державними банками
- Як війна вдарила по українській банківській системі — звіт НБУ