close-btn

Податкова США та Chainalysis розкрили подробиці своєї роботи на користь України

Бюро економічної безпеки України налагодило взаємодію з Підрозділом кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів США (IRS-CI). За словами голови IRS-CI, Джима Лі, ця співпраця захищає не лише фінансові системи США та України, а й світову економіку в цілому

Податкова США та Chainanalisis розкрили подробиці своєї роботи на користь України

Фото: usba.com.ua

Підрозділ кримінального розслідування IRS (IRS-CI) та американська блокчейн-фірма Chainalysis допомагають Україні відстежувати росіян, що намагаються порушити санкційний режим за допомогою криптовалют, повідомляється в пресрелізі Податкової служби США.

У рамках партнерства IRS-CI надала Україні ліцензії до Chainalysis Reactor, платформи для розслідувань криптовалютної діяльності. Близько 50 українських правоохоронців вже успішно пройшли віртуальне навчання у квітні. А з 11 до 16 травня у Франкфурті проходять очні тренінги для ще 20 українських слідчих. Під час навчання правоохоронцям надаються практичні інструкції з відстеження криптовалют у блокчейні, а також з розробки операційних лідів.

«Ці тренінги допомагають учасникам відточувати свої навички ведення цифрового розслідування, вчать відстежувати джерела коштів у блокчейні та викривати криптовалютні транзакції за допомогою криміналістичних інструментів», — розповідає голова IRS-CI Джим Лі. — «Обмін інструментами не лише захищає фінансові системи США та України, а й світову економіку».

У кібертренінгу беруть участь Департамент кіберполіції Національної поліції України, Бюро економічної безпеки (БЕБ) України, Департамент кібербезпеки та інформаційної безпеки СБУ та Генеральна прокуратура України.

Після вторгнення росії в Україну країна-агресор та її союзники використовували криптовалюти для підживлення військових дій, ухилення від санкцій та підтримки своїх гуманітарних зусиль. Факти вказують на те, що криптовалюта не відіграє великої ролі у військових діях рф. Проте американські законодавці, як і раніше, стурбовані тим, що російські олігархи можуть використовувати криптовалюту для обходу економічних санкцій США та Європи.

«Сьогодні Кіберполіція протидіє не лише звичайним фактам злочинності, а й чинить опір російським силам в Інтернеті. Одним із ключових напрямів є виявлення та ліквідація центрів підтримки окупаційних сил, які займаються збиранням коштів на купівлю необхідних для ведення війни речей», — заявив Юрій Виходець, полковник поліції Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

«Ми часто бачимо кампанії зі збору коштів, які проводяться з використанням криптовалюти, оскільки росія вірить у можливість обходу санкцій за рахунок використання віртуальних активів. Тренінг є своєчасним і дає потужний імпульс для більш ефективної роботи Кіберполіції в цій сфері. Ми вдячні за цю ініціативу, а також інші проєкти, спрямовані на розвиток наших співробітників».

Криптовалюта нині надто неліквідна, щоб сприяти великомасштабному ухилянню від санкцій, але це відбувається в менших масштабах, вважає Майкл Гронагер, співзасновник та генеральний директор Chainalysis. Неможливо оцінити скільки грошей російських олігархів проходить через Україну, оскільки робота з виявлення таких транзакцій триває.

Зараз IRS-CI веде 23 розслідування, пов’язаних із санкціями. Агентство активно співпрацює з Управлінням з контролю за іноземними активами для підтримки розслідувань щодо запровадження санкцій та заморожування активів, які контролюються або пов’язані з особами, включеними до списку санкцій. Міжнародні тренінги допомагають іноземним партнерам США опанувати необхідні інструменти для проведення ефективних кіберрозслідувань, йдеться в пресрелізі.

Раніше Нацполіція України спільно з ФБР призупинила діяльність дев’яти нелегальних обмінників, які надавали послуги з обміну цифрових активів. Повідомляється, що через ці платформи кіберзловмисники легалізували гроші, які отримували злочинним шляхом. Ці обмінники рекламували свої послуги на закритих форумах для хакерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

google news