Недбале ставлення до перспективної криптовалюти в перші місяці після її появи позбавило сьогодні її власників багатьох мільйонів доларів
За оцінками експертів, п’ята частина всіх біткоінів, здобутих з часів появи криптовалюти у 2009 році, знаходиться на електронних рахунках, доступ до яких втрачено в зв’язку з втратою облікових даних власників. Після раптового зростання інтересу до криптовалюти з боку великих інституційних фінансових організацій її курс різко пішов вгору. Таким чином, сукупна вартість біткоінів, що знаходяться в “забутті”, досягає вже $140 млрд. Про це повідомляється в недавньому дослідженні Chainalysis.
На тлі стрімкого подорожчання криптоактива оператори сервісів криптовалютних гаманців все частіше стикаються із запитами від користувачів на відновлення втраченого пароля для доступу до їх рахунків. Тільки в одну компанію, яка допомагає відновити втрачені цифрові ключі, щодня звертається близько 70 осіб. Це втричі більше, ніж місяцем раніше. Однак справа в особливості блокчейн технології: програмне забезпечення містить складний алгоритм, що дозволяє створити логін для зберігання біткоінів і пов’язаний з ним ключ. Проте виключає механізм відновлення або скидання паролів, як це є в мобільних додатках банків та інших традиційних фінансових організацій.
“Я витратив сотні годин в спробі повернути свої гаманці”, – нарікає підприємець з Лос-Анджелесу Бред Ясар.
Пан Ясар володіє тисячами біткоінів, які згенерував його комп’ютер в перші місяці після виникнення криптовалюти. Однак, власник сотень мільйонів доларів не має до них доступу, тому що паролі до рахунків давно втрачені.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Міністерство фінансів Великобританії починає консультацію з регулювання криптоактивів та стейблкоінів. Казначейство країни опублікувало документ, який представляє «перший етап» консультативного процесу. Він спрямований на систематизацію переваг нових технологій, підтримку інновацій і конкуренції при одночасному зниженні ризиків для споживачів та стабільності економіки країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ринок криптовалют істотно «просів» через різкі коливання курсу
За матеріалами сайту economics.segodnya.ua