close-btn

Як змінився ринок українських криптокористувачів за останні півроку

Катерина Шепель,

Content Marketing Manager GEO Pay

 


Повномасштабна війна на території України, яка триває все шостий місяць, суттєво вплинула на всі аспекти звичайного життя українців. Закриття бізнесу, руйнація та втрата робочих місць суттєво відбитися і на стані економіки держави.

Однак, не дивлячись на це, український ринок цифрових активів не тільки не впав, але і підвищив свої показники у порівняні з початком року. У цьому матеріалі експерти українського мультивалютного сервісу GEO Pay дослідили, як змінилася поведінка користувачів на крипторинку після 24 лютого. 

Користувачі

Для аналізу ми використали 5 часових метрики – осінь (період з 1 вересня по 30 листопада), січень, лютий та березень, період з 1 квітня по 1 червня, а також липень та серпень.

Починаючи з осені 2021 року GEO Pay зміг не тільки втримати свою аудиторію, але і суттєво збільшити її. Так, з листопада по червень сервіс збільшив кількість своїх користувачів у 3.5 рази. Більше того у період з березня 2022 року до червня 2022 року аудиторія GEO Pay збільшилась у два рази.

Бум користувачів не спав і у літні місяці. Так з 1 червня по 1 серпня аудиторія сервісу продовжувала рости та збільшилась ще у три рази.

Можна зробити висновок, що у період війни українці частіше стали задумуватися над покупкою крипто- або цифрових активів.  

Якщо казати про саме нових користувачів, то до червня 2022 року їх кількість на платформі збільшилась рівно у 2 рази. Не припиняла рости ця кількість і у період початку повномасштабної війни.

У порівнянні із осінню приріст користувачів у лютому-березні становив 14.5%, а у період з квітня по липень кількість користувачів GEO Pay збільшилася ще на 63%. 

Країни

Цікавою також є статистика географії користувачів GEO Pay та як вона змінювалася за пʼять місяців війни. Точніше не змінювалась, не дивлячись на багатомільйонну міграцію українців. 

У період з 1 вересня по 30 листопада 75% користувачів користувались платформою з України. Майже ті ж 74% з України платформа мала у січні та лютому, а у квітні-червні кількість користувачів з України збільшилася до 78%.

У липні-серпні показник користувачів із України знизився на 2% та зупинився на показнику у 76%. 

Міста в межах України

У порівнянні із січнем та лютим суттєво змінилася статистика за українськими містами. Якщо у січні більшість користувачів GEO Pay (34%) були з Києва, то у квітні і червні на перше місце за найбільшою кількістю користувачів вийшов Львів – 19%, а Київ став другим – 15%. 

Таким рух у статистиці спричинила внутрішня релокація населення, а також переїзд багатьох компаній та підприємств на Захід України.

Тим не менш, у липні та серпні Київ знову вийшов на перше місце за кількістю користувачів – 34%. Львів займає друге місце за цим показником – 8%. 

Демографія: вік та стать

Сама аудиторія активних користувачів GEO Pay за демографічними показниками майже не змінилася із минулої осені.

Ядро аудиторії мультивалютного платіжного сервісу GEO Pay – це користувачі віком від 25 до 35 років. Таких користувачів у платформи 34%.  23% і 22% відповідно займають вікові групи – 18 – 24 та 35 – 44.

Не змінилися за цей час і показники за статтю аудиторії. Переважна більшість активних юзерів GEO Pay – чоловіки. На даний момент, аудиторія GEO Pay – це 63% чоловіків та 37% жінок. 

Інтереси

А от інтереси та поведінка користувачів платформи суттєво змінилися після початку повномасштабної війни. 

Восени найбільше користувачі GEO Pay цікавились фінансами (7%), покупками у інтернеті (4%), мистецтвом та розвагами (4%) та лайфстайлом і технологіями (по 3.6%). 

Після 24 лютого більшість у більшості користувачів на перший план вийшли новини та політика ( більше 4%). Але у сфері інтересів залишились фінанси (3.5%) та розваги (3.5%).

У червні-серпні фінанси знову стали першими серед інтересів користувачів GEO Pay (6.3%), 4% зайняли технології та розваги, а новини охопили лиш 3% інтересів користувачів. 

 

GEO Pay – це зручний мультивалютний сервіс, який об’єднує р2р-платежі та фінансові операції з поповнення/виводу фіатних коштів та подальшому їх обміну на криптоактиви або навпаки на біржах-партнерах. Зараз GEO Pay працює з такими біржами як Binance, Okex, WhiteBIT, Kuna та інші, то користувачі мають величезний вибір та свободу у роботі на крипторинку. 

В основі побудови GEO Pay лежить GEO Protocol – універсальна система передачі цінностей, завдяки якій можна здійснювати складні міжмережеві транзакції. 

google news