Згідно зі звітом компанії McKinsey, після важкого 2020 року доходи платіжної індустрії сильно зросли в 2021 році, збільшившись на 11% і досягнувши $2,1 трлн у глобальному масштабі
У розпал пандемії 2020 року в індустрії платежів уперше після фінансової кризи 2008-2009 років відбулося зниження доходів.
Проте сектор швидко відновився, продемонструвавши впевнене зростання у всіх регіонах. Причому як в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, так і в Європі, на Близькому Сході та в Африці було зареєстровано двозначне зростання. Комісійні доходи продовжують зростати швидшими темпами, ніж чистий відсотковий дохід, і становлять понад половину загального обсягу.
У 2021 році темпи зростання електронних платіжних операцій становили 19%, а глобальна електронна комерція зросла на 17%, в основному за рахунок Китаю, на який зараз припадає близько половини всіх роздрібних продажів eCommerce.
Найсильніший вплив COVID-19 можна побачити у використанні готівки, яке у 2020 році скоротилася на 15%. У 2021 році, коли знову відкрилися фізичні магазини, відродження використання готівки не відбулося: зростання становило лише 1%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нове випробування для e-commerce: чому клієнти скасовують підписки і як цьому запобігти
Тим часом доходи від транзакцій A2A продовжували збільшувати свій внесок у більшості регіонів, що в цілому становило приблизно 29% зростання світових доходів у 2021 році.
A2A в основному витісняли готівку, при цьому дебетові та кредитні операції та транзакції демонструють сильне зростання на 20% та 18% відповідно.
McKinsey очікує, що до 2026 року прибуток від платежів досягне $3 трлн, оскільки збіг подій змінить ландшафт платежів.
«Геополітичні фактори, перезавантаження ринків капіталу, очікування комерсантів, розвиток технологій та відповідальність суспільства створюють більш виражену галузеву та регіональну динаміку», — йдеться у звіті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Безконтактні платежі на АЗС — MAN та BP запускають пілотний проєкт
Головні новинки від Amazon з осіннього заходу компанії
Грошові перекази в Україну стануть дешевшими: фінустанови зобов’язуються знизити комісію
За матеріалами finextra.com