close-btn

Доїхати за 4 години: стали відомі подробиці проекту швидкісних поїздів між Києвом та Варшавою

Україна та Польща запустять швидкісне залізничне сполучення, яке з’єднає столиці країн – Київ та Варшаву

https://ru.depositphotos.com/

Цими вихідними Міністр інфраструктури Олександр Кубраков, заступник Міністра Мустафа Найєм та керівник Укрзалізниці Олександр Камишин відвідали з робочим візитом Республіку Польща. У рамках поїздки українська делегація зустрілась із міністром інфраструктури Польщі Анджеєм Адамчиком, а також взяла участь у конференції «Європа Карпат».

«Після кількох етапів складних переговорів нам вдалося вивести транзитні проблеми, що виникли між Польщею та Україною, на рівень Президентів двох країн. Нарешті, спільними зусиллями було напрацьовано конкретні рішення для виходу із тривалої транспортної кризи. Зокрема, польська сторона вперше за останні 7 років зобов’язалася суттєво збільшити кількість дозволів для українських автоперевізників. Вже найближчим часом чекаємо від наших колег на документальне підтвердження.»

Завдяки спільній роботі міністрів двох країн вже з 10 лютого 2022 року Укрзалізниця зможе зняти заборону перевезення транзитних вантажів з України до Польщі. Також стало відомо, що Україна та Польща запустять швидкісне залізничне сполучення, яке з’єднає столиці країн – Київ та Варшаву. Очікується, що час у дорозі триватиме до 4 годин. Цей проект спільно з Польщею Україна планує представити на рівні Європейського Союзу.

Також заплановано інтеграцію української транспортної мережі до європейської. Для цього передбачені такі дії:

  • Будівництво автобану Краковець – Львів – Броди – Рівне та оновлення дороги М-07 Київ – Ковель – Ягодин;
  • Модернізація міжнародних автомобільних пунктів пропуску на кордоні з ЄС, зокрема пункту пропуску в Ягодині;
  • Реконструкція ділянки Мальховіце-Ніжанковичі на українсько-польському кордоні, що не експлуатується з 1995 року. Наразі шукають фінансування для реконструкції.

Про намір з’єднати Київ та Варшаву швидкісними поїздами стало відомо в листопаді 2021 року. Того ж місяця між містами знову почав курсувати поїзд. Залізничне сполучення було припинено у березні 2020 року через пандемію.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

У січні уряд Польщі вкотре зпростував процедуру в’їзду для іноземних робітників. Термін тривалості дозвільних документів на перебування у країні збільшили до двох років. Традиційно популярна серед українських робітників Польща тепер почала викликати ще більший інтерес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заробітчан зобов’язали сплачувати податки до державного бюджету: про які суми йдеться

За матеріалами сайту facebook.com/MinInfra.UA

google news