Країни Ініціативи трьох морів, відомої як «Балто-Адріато-Чорноморська ініціатива» або «Тримор’я», створили новий формат партнерства та надали Україні статус учасника
Про це оголосив президент Польщі Анджей Дуда на саміті країн Тримор’я у понеділок у Ризі, повідомляє TVN 24.
«Ми вирішили створити особливий, новий тип партнерства з Ініціативою трьох морів — крім стратегічного партнерства — партнерство на основі участі, новий тип партнерства, який призначений не тільки для У країни. Ми сьогодні дали його Україні, але ми виходимо з того, що таке ж партнерство можуть розділити і ті країни, які розташовані в Центральній Європі та не є членами Євросоюзу, але прагнуть до нього приєднатися», — сказав Дуда.
Ініціатива трьох морів включає Австрію, Болгарію, Угорщину, Латвію, Литву, Польщу, Румунію, Словаччину, Словенію, Хорватію, Чехію та Естонію. Формат розрахований на налагодження регіонального співробітництва з різних питань, включаючи торгівлю та інфраструктуру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сплеск на ринку праці Західної України: які розміри окладів та конкуренція в регіоні?
Виступаючи на саміті ініціативи 20 червня, Володимир Зеленський закликав до участі України в інфраструктурних проектах, у тому числі у будівництві автомагістралі Via Carpatia та її підключенні до європейських залізниць. Якщо Україна хоче створити ділянку маршруту Via Carpatia або розвивати сучасні міжнародні залізничні лінії, країни Трьох морів реалізовуватимуть такі проекти разом із Україною.
Раніше ми писали, що Україна проклала два маршрути для експорту зерна через Польщу та Румунію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У квітні українці здійснили 550 млн операцій з використанням карток: дані НБУ
- Споживчий ринок відновлюється: українці стали частіше купувати їжу та відвідувати кафе.