Влада України обмежила кількість пунктів розмитнення автомобілів з Європейського союзу для власних потреб громадян
Починаючи з 00:00 25 квітня 2022 року легкові автомобілі, що ввозяться для особистих потреб громадян, оформлятимуться лише на шести пунктах пропуску. Про це у своєму телеграм-каналі написав заступника міністра інфраструктури Мустафа Найєм.
Де можна буде оформити авто
Нульове мито на розмитнення авто для власних потреб працюватиме лише на восьми пунктах пропуску:
на ділянці польського кордону
- “Угринів”, “Грушів”, “Смільниця”, “Устилуг”;
на ділянці словацького кордону
- пункт перепустки «М. Березний»;
на ділянці угорського кордону
- пункти пропуску “Давінкове”, “Косіне”.
Чому ввели обмеження
«Оформлення нових транспортних засобів об’єктивно займає багато часу, через що у величезних чергах цілодобово простоюють волонтери з гуманітарними вантажами — спорядженням для бійців, продуктами харчування та медикаментами. Законодавство Євросоюзу не дозволяє створювати окремі смуги для гуманітарних вантажів. Тому проблему вирішуватимемо на пунктах пропуску з української сторони», – пише заступник міністра Найєм.
Партнери України в Польщі, Словаччині та Румунії злегка здивовані таким активним оновленням автопарку країни, що воює, для якої весь світ збирає кошти на гуманітарну допомогу. Їх, наприклад, шокують промислові масштаби імпорту «для потреб ЗСУ» автомобілів класу «люкс». Для розуміння, за вісім днів після скасування мит до країни було імпортовано 14 300 (!) легкових автомобілів. У тому числі, десятки BMW X5, Mercedes-Benz S-Class, Audi Q7 2022 випуску і навіть Cadillac Escalade за 3,1 млн. грн.
І це лише автомобілі. За словами Найєма, крім цього, за той же період до країни абсолютно законно, без жодних митних платежів завезено «гуманітарної допомоги» у вигляді різних тканин – на 360 млн грн, мобільних телефонів майже – на 200 млн грн тощо.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Національний банк запровадив чергові обмеження щодо закордонних фінансових операцій українців. Цього разу ініціатива торкнулася криптовалют та цифрових токенів. Відповідно до розпорядження банку фізособам тимчасово заборонено проводити квазі-кеш операції з гривневих банківських рахунків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: US Secret Service конфіскував криптовалюти за період з 2015 року на загальну суму $102 мільйона