close-btn

Чому банки гальмують інтеграцію криптовалют та технологій DLT — аналітика

Банки значно відстають від очікувань своїх клієнтів, коли справа доходить до впровадження нових продуктів та рішень, що використовують блокчейн, криптовалюти та технології розподілених реєстрів (DLT)

Чому банки гальмують інтеграцію криптовалют і DLT

Чому банки гальмують інтеграцію криптовалют і DLT Фото: idfcfirstbank.com

Такого висновку в результаті проведення спільного дослідження дійшли експерти компаній East & Partners (дослідна група, що спеціалізується на фінансах) та Payments Cards & Mobile. Загалом в опитуванні взяло участь близько 900 керівників казначейств вищої ланки провідних компаній із найбільших економік світу.

Хоча світ криптовалют неухильно розширюється і набирає популярності, традиційні банки не наважуються використовувати ці цифрові активи, вважаючи, що властиві їм ризики переважають їхні потенційні переваги. Проте сьогодні ситуація поступово змінюється.

Компанії стурбовані серйозною волатильністю класичних криптовалют, а також тим, що інвестиції в рішення по впровадженню тих же Bitcoin або Ethereum можуть завдати шкоди їхнім існуючим фіатним системам.

Як результат, глобальні корпорації шукають все більш досконалих заходів регулювання, які забезпечать безпеку криптовалютних бірж та захистять їх від кіберризиків та шахрайства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкращі цифрові банки в Європі: рейтинг 2022

Cryptocurrency

Cryptocurrency Фото: fool.com

Децентралізована природа

Криптоактиви були створені як альтернатива традиційній банківській інфраструктурі, яка не потребує посередника та не прив’язана до можливостей централізованого уряду, банку чи агентства. Замість покладатися на централізованих посередників у цих транзакціях, довіра покладається на код блокчейну та його розподілений характер.

Криптовалюта, керована центральним банком, насамперед знижує привабливість активу, тому деякі банки не вірять, що зможуть успішно увійти до цього простору. Вважається, що децентралізований характер валюти підриває авторитет центральних банків, змушуючи деяких думати, що вони більше не будуть потрібні або не зможуть контролювати грошову масу.

Проблеми AML/KYC

Криптовалюти дозволяють здійснювати однорангові транзакції без посередника, що дає користувачеві можливість легко і швидко переводити кошти без необхідності платити комісію за транзакцію.

Замість того, щоб ідентифікувати транзакцію окремим банківським рахунком через фінансову установу, вони просто зв’язуються з ідентифікатором у блокчейні.

Часто у банків складається враження, що криптовалютні транзакції неможливо відстежити з міркувань AML (протидія відмиванню грошей) та KYC (необхідність ідентифікації користувача), що може призвести до незаконної діяльності та шахрайства в мережі.

Волатильність

Ціна на криптовалюти (зокрема, на біткоїн) зазвичай була нестійкою протягом їх відносно короткого терміну існування. Для цього є багато причин, включаючи розмір ринку, ліквідність та кількість учасників ринку.

«Банки вбачають у цьому ризик, бо історично ціна не була стабільною. Вони вважають, що криптовалюта не може бути стабільним інвестиційним інструментом у довгостроковій перспективі», — заявляють експерти Управління валютного контролера (OCC).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як найбільший банк США JPMorgan протистоїть конкуренції з боку фінтех-компаній

Banking technologies

Banking technologies Фото: bestarion.com

Перспективи інтеграції банками технологій DLT, блокчейну та криптовалют

«Очевидно, що банки мають робити більше для підвищення якості обслуговування своїх клієнтів, особливо коли йдеться про DLT/блокчейн. Сьогодні багато фінансових директорів шукають способи використовувати ці технології для підвищення безпеки транзакцій, прискорення розрахунків та зниження витрат», — стверджують експерти у звіті.

Дослідження показало, що торгове фінансування, транскордонні платежі та функції управління готівкою є ключовими пріоритетами для впровадження рішень на основі блокчейну та DLT. Ці області тривалий час були проблематичними для великих компаній.

«Поява цифрових валют центральних банків (CBDC) сприятиме масовому впровадженню систем блокчейн у найближчі 3-5 років, і банки мають робити більше для підготовки до цього», — зазначають експерти у звіті.

Поряд із передбачуваними перевагами, стимулами для банків впроваджувати рішення на основі блокчейну виступатимуть:

  • страх появи суттєвих конкурентних недоліків, небажання залишитися позаду;
  • зростання занепокоєння з приводу збільшення витрат на обслуговування застарілих технологічних платформ і систем.

Близько 77% компаній заявили, що впровадження блокчейну є високим або середнім пріоритетом для їхнього відділу корпоративного казначейства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Українці вибороли друге місце на міжнародному хакатоні CBDC — деталі змагання

Що таке екосистема DeFi: переваги та сфери застосування

Голова ЄЦБ: Цифровий євро не використовуватиметься з комерційною метою

За матеріалами paymentscardsandmobile.com і wolfandco.com

google news