Біткоїн виявився популярнішою інвестицією, ніж долар, єна та швейцарський франк. Крім того, респонденти вважають, що дефолт безпосередньо загрожує долару США як основній світовій резервній валюті
Опитування, проведене Bloomberg серед 637 інвесторів, виявило, що в разі оголошення дефолту в США, інвестори схиляються до вкладення коштів у золото, казначейські облігації та Біткоїн. Ці активи розглядаються як безпечніші та перспективніші в умовах фінансової нестабільності.
Згідно з дослідженням, понад 50% інвесторів вважатимуть за краще інвестувати в золото, якщо США не зможуть підняти стелю держборгу й оголосять дефолт. Це пояснюється довгою історією дорогоцінного металу як безпечного притулку в періоди економічних криз.
Казначейські облігації США також користуються довірою інвесторів й перебувають на другому місці за популярністю серед них. Значна частка опитаних вважає, що векселі з терміном погашення у 2033-2035 роках зростуть навіть у разі технічного дефолту. Практика показує, що власники цих цінних паперів все ж отримують дивіденди, нехай і з запізненням.
На третьому місці опинився Біткоїн. Як показує діаграма, BTC для інвестицій у разі дефолту виберуть 7,8% професійних інвесторів і 15,1% роздрібних:
Долар США, попри своє поширення як світова резервна валюта, опинився на четвертому місці в уподобаннях інвесторів. Тільки 9% професійних учасників ринку і 10% роздрібних інвесторів збережуть вірність долару в разі дефолту. Примітно, що BTC обійшов також єну (дефляційний актив) і швейцарський франк, можливо, найстабільнішу валюту світу.
Опитування також виявило, що понад 60% опитаних інвесторів вважають, що ризики дефолту США наразі вищі, ніж у 2011 році, а 41% респондентів схиляються до того, що дефолт безпосередньо загрожує долару США як основній світовій резервній валюті.
З огляду на це, інвестори стають більш обережними та розглядають альтернативні активи для збереження та примноження своїх коштів. Біткоїн, який нерідко називають цифровим золотом, приваблює вкладників своєю децентралізацією і потенціалом зростання.
До слова, можливу дату дефолту в Штатах було названо в попередженні, яке Міністерство фінансів країни випустило 15 травня.
ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ НА ТЕМУ ДЕФОЛТУ:
- Байден розповів що трапиться, якщо США оголосять дефолт
- Росія оголошує дефолт із зовнішнього боргу вперше з 1918 року: що потрібно знати
- США можуть оголосити дефолт: причини та наслідки