close-btn

Українці масово скаржаться на облгази через невірні показання: що робити, коли нарахували неіснуючий борг

Давно знайома багатьом українцям ситуація, коли в платіжці за газ вказані некоректні дані, останнім часом стала досить глобальною проблемою

Gas

Українці масово скаржаться на облгази Фото: scientificamerican.com

Все більше українців скаржаться на облгази, які ігнорують реальні показники лічильників. Нерідко трапляються випадки, коли у платіжках незрозумілим чином з’являються зайві нулі або приписки. Тобто замість того, щоб заплатити гроші за реально спожиту кількість газу, люди вимушені або витрачати зайві кошти, або воювати з відповідальними. Як вирішити цю проблему?

Якщо абонент вперше зіштовхнувся з даною проблемою або ще не звертався до облгаз, слід це зробити в першу чергу. Найпростіше зв’язатись з організацією за номером телефону гарячої лінії та розповісти про проблему. Як правило, в таких випадках контролер має перевірити актуальність даних та перерахувати квитанцію.

Якщо ситуація повторюється не вперше, варто піти з офіційним письмовим зверненням до свого облгазу. У ньому необхідно описати ситуацію та вимагати провести контрольне зняття показань лічильника, а також зробити перерахунок відповідно до актуальних даних.

У темі вказується «Для коригування показань», а далі прикріплюється фото лічильника та номер особового рахунку. Перерахунок показань газового лічильника за зверненням споживача може зайняти до десяти діб, з дня подачі заяви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівень бідності за півроку в Україні зріс у десять разів – Світовий банк

Якщо облгаз не йде на діалог та відмовляється робити контрольне зняття показань і перерахунок, або ситуація повторюється неоднократно попри звернення, експерти рекомендують звернутись до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), виклавши всі обставини справи та надавши підтверджуючі документи, якщо такі існують.

В свою чергу «Нафтогаз України» рекомендує користувачам, які мають проблеми з відображенням показань їх газового лічильника, звертатися до НКРЕКП не просто зі скаргою про порушення з боку облгазів, а й вимагати провести їх перевірку на предмет дотримання ліцензійних умов.

«Щоб показання лічильника були передані коректно, потрібно обрати лише один спосіб відправлення показань. Споживачі, передаючи показання газового лічильника, використовують одночасно декілька сервісів компанії. Білінгова система тоді може некоректно відображати дані через задвоювання та перенавантаження, — додає комерційний директор «Київоблгазу» Ярослав Деркач. — Якщо споживач тимчасово не проживає у помешканні, та, відповідно, не використовує природний газ — необхідно продублювати попередні показання лічильника газу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ринок страхування в Україні: що змінилось та які виплати можна отримати

Чому так і не запрацював сервіс єВідрядження: коментар експертів

Кому та наскільки обіцяють підвищити пенсії найближчим часом

За матеріалами finance.ua

google news