close-btn

7 головних проблем e-commerce і шляхи їх вирішення

Стрімке зростання цифрової комерції за останнє десятиліття пов’язане з появою ряду проблем галузі. Як їх подолати й забезпечити покупцеві приємний шопінг – у новому матеріалі PaySpace Magazine.

Фото: pixabay.com

У 2022 році у світі налічуватиметься 2,14 мільярда покупців цифрових технологій, тоді як продажі, за прогнозами, становитимуть 18,1% глобальних роздрібних реалізацій. Ця багатообіцяюча статистика чудово демонструє величезне зростання та потенціал електронної комерції як галузі. Безсумнівно, e-commerce – майбутнє бізнесу. І малому, й великому підприємництву для успіху потрібно адаптуватися до нових тенденцій цієї процвітаючої галузі. Незважаючи на те, що електронна комерція створює можливості для зростання, існує кілька проблем, з якими роздрібні продавці можуть зіткнутися. Ми вирішили перелічити основні з них.

Зростаючий попит на захист даних та кібербезпеку

Щоб досягти успіху в інтернеті, вам потрібно завоювати довіру клієнтів. Надійний захист конфіденційності та кібербезпека є ключовими факторами для прийняття рішення. Тож якщо ваш магазин e-commerce не забезпечує оптимальної безпеки, ніхто не ризикне купити ваші продукти. Крім того, одне порушення безпеки може поставити під загрозу ваш електронний бізнес і коштувати вам років наполегливої ​​роботи. Щоб не допустити цього:

  • придбайте відповідний сертифікат SSL у своєї хостингової компанії та переконайтеся, що він завжди оновлюється;
  • використовуйте оновлені протоколи, такі як HTTPS – вони необхідні для високого рейтингу в пошукових системах, а також гарантують, що ваш веб-сайт є безпечним;
  • застосовуйте CMS, що заслуговує великої довіри;
  • покращте безпеку своїх серверів і панелей адміністратора;
  • використовуйте антивірусне ПЗ, щоб запобігти передачу зловмисникам даних кредитних карток з вашого сайту.

Забезпечення омніканального обслуговування

Однією з найбільших проблем, з якою стикається онлайн-роздрібний продавець, є досягнення ефективного багатоканального обслуговування клієнтів. Покупці очікують, що вони можуть зв’язатися з вами через будь-яку кількість точок дотику, як-от ваш веб-сайт, телефон, електронна пошта, соціальні мережі, ваш магазин тощо. Усі ці точки потрібно об’єднати. Щоб створити ефективну омніканальну стратегію, подумайте про потенційні потреби клієнтів і впровадьте правильну технологію обслуговування. Для цього:

  • визначте ключові канали. Як ваші клієнти звертаються до вас? Яким каналам вони віддають перевагу?
  • інтегруйте ці канали. Використовуйте технологію взаємодії з клієнтами, щоб спілкуватися їхніми улюбленими способами (наприклад, телефон, електронна пошта, чат, відеодзвінки, онлайн-довідкові центри або обмін повідомленнями в додатку);
  • використовуйте історію взаємодії.

Не зайвим також буде перевірити швидкість завантаження вашого веб-сайту, реагування на мобільні пристрої, навігацію та зручність використання.

Відрізнятися від конкурентів

Фото: pixabay.com

Подобається вам це чи ні, але є десятки роздрібних продавців, які пропонують ті самі продукти та послуги, що й ви, тому вам потрібно знайти спосіб відрізнятися від інших. Найпростіше це зробити, вивчивши цільовий ринок і конкурентів. Визначте, які продукти та послуги користуються великим попитом і зробіть їх основними. Потім потрібно створити унікальну присутність бренду. Наприклад, спробуйте всюдисущу стратегію для просування свого бренду в усіх каналах, таких як соцмережі, блоги, платна реклама тощо. Таким чином ви підвищите впізнаваність та лояльність. Пам’ятайте, що онлайн-бізнеси з програмами лояльності клієнтів у середньому на 88% прибутковіші, ніж ті, які не пропонують таких програм.

Конкуренція з роздрібними торговцями та виробниками

Багато інтернет-магазинів купують товари оптом у виробників або дистриб’юторів і продають їх онлайн. Це основна бізнес-модель для електронної комерції. Але частково через низький бар’єр для входу в електронну комерцію виробники продуктів і роздрібні продавці також почали продавати безпосередньо споживачам. Ви не можете завадити виробникам продавати продукти напряму клієнтам, але є кілька тактик, які можна спробувати:

  • надавайте перевагу виробникам, які менше продають безпосередньо клієнтам;
  • пропонуйте продукт за нижчою ціною або з додатковими перевагами для збільшення продажів;
  • зобов’яжіть у контракті виробника не продавати продукт безпосередньо клієнтам.

Відмова від покупки

Це величезна проблема для електронної комерції. Навіть гіганти e-commerce не застраховані від цього. Довгий і складний процес оформлення замовлення змушує клієнтів тікати із сайту, так і не оформивши покупку. Цю проблему електронної комерції не можна ігнорувати. Подумайте про новий дизайн кошика для покупок, перетворіть реєстрацію в легший двоетапний процес. Запропонуйте інструменти миттєвої допомоги, якими клієнти можуть скористатися, якщо застрягнуть.

Фото: pixabay.com

Повернення товару та відшкодування

За даними ComScore, понад 60% онлайн-покупців кажуть, що перед покупкою дивляться на політику продавця. Коли на сайті написано «без повернення чи відшкодування», це змушує покупця віддавати перевагу іншому майданчику e-commerce. Купуючи в інтернеті, клієнти хочуть простору зробити помилку, яка їм нічого не вартуватиме. Тому гнучка політика повернення та відшкодування не тільки сприятиме задоволенню клієнтів, а й допоможе збільшити продажі.

Збільшення конверсії

Підвищення коефіцієнта конверсії – це хвилююча проблема, з якою стикаються більшість онлайн-продавців. Крім того, це ключовий показник для вимірювання успіху вашого бізнесу в електронній комерції. Існує ряд причин, які призводять до низьких конверсій, зокрема

  • дефіцит присутності в інтернеті;
  • брак знання про своїх ідеальних клієнтів. Через це ви витратите багато часу та ресурсів на маркетинг не тим покупцям;
  • погана SEO-оптимізація.

Отже, щоб підвищити коефіцієнт конверсії та продажі, переконайтеся, що ви створили сильну та постійну присутність для вашого бізнесу e-commerce у мережі. Визначте своїх цільових клієнтів і створіть ефективні маркетингові стратегії з урахуванням їхніх інтересів і потреб. Також оптимізуйте свій сайт за допомогою ефективних стратегій SEO та привабливого вмісту, який резонує з вашою аудиторією.

Висновок. Як малому, так і велику бізнесу для успіху конче потрібно розвиватися в унісон з тенденціями e-commerce. Крім того, важливо враховувати проблеми, які стоять перед галуззю. Зокрема, безпека даних, низька омінканальність та конверсія тощо. Тільки ті підприємці, які навчаться їх долати, зможуть найповніше використати переваги цифрової комерції. 

За матеріалами: www.vardot.com, acquire.io, vue.ai

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як почати вивчати аналітику ринку криптовалют

google news