Дія механізму з реструктуризації боргів позичальників продовжується до 31 травня 2021 року, повідомляє пресслужба НБУ
Національний банк України представив рекомендовані заходи для банків з реагування на прострочені кредити та роботі з проблемними активами. Зокрема, кредитним установам рекомендується реструктурувати кредити позичальників, які постраждали від введення карантинних обмежень. Це стосується боржників, які не в змозі обслуговувати взяті кредити. Зокрема, банкам дозволено не поширювати окремі ознаки дефолту на кредити, які будуть реструктуризовані:
- до 30 квітня 2021 року (включно) для боржників – фізичних осіб;
- до 31 травня 2021 року (включно) – для боржників – юридичних осіб.
Зміни в структурі платежів по кредитах не повинні погіршити попередні умови позики, також не допускається підвищення ефективної процентної ставки позики. Виключено встановлення будь-якої комісії за реструктуризацію. Всі структурні зміни рекомендується проводити дистанційно. Для її проведення позичальники – юридичні особи повинні надати підтвердження фактів зниження доходів або зупинки в роботі підприємства. Банки застосовують до середнього і великого бізнесу індивідуальний підхід при реструктуризації з урахуванням звітності та перспектив відновлення, до фізичних осіб – оцінку на портфельній основі (крім іпотечного та автокредитування), повідомили в НБУ. Крім того, Національний банк ініціював вступ в силу постанови, яка передбачає пакет антикризових заходів з метою всебічної підтримки банківського сектора та економіки країни на період дії розширених карантинних обмежень, в тому числі з 8 до 24 січня 2021 року.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Національний банк України, за приблизними прогнозами, оцінює втрати обсягу економіки країни на рівні 0,2 п.п. від річного ВВП. Анонсовані Кабінетом міністрів обмеження не такі критичні, як минулої весни. Про це повідомив на брифінгу заступник голови НБУ Дмитро Сологуб. Він нагадав, що Національний Банк прогнозував приблизно такий же рівень зниження ВВП від заходів карантину вихідного дня, оголошеного в листопаді поточного року, тобто 0,2 п.п. Однак це був песимістичний прогноз і реальний рівень спаду, швидше за все, виявився дещо нижчим за очікуваний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як будуть працювати банки на новорічні свята – дані НБУ
За матеріалами сайту bank.gov.ua