close-btn

Бронь працівників від мобілізації: зміни у законодавстві

Вже зараз Мінекономіки розпочало підготовку попереднього переліку критично важливих підприємств України, працівники яких не можуть бути призвані до лав ВС

Парламент та Кабмін мають намір переглянути порядок бронювання працівників компаній від участі у мобілізаційних заходах МО. Депутати розглянули та підтримали попередній законопроєкт, який регулює цю сферу цивільно-правових відносин. У супровідній записці говориться, що документ покликаний розширити перелік категорій та випадків, коли той чи інший співробітник не може бути призваний до лав Збройних сил України.

«Зараз це лише підприємства, установи, організації, які виконують мобілізаційні завдання. Це обмежена кількість», – уточнює заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

Законопроєкт передбачає бронь для працівників підприємств, які:

  • мають мобілізаційні завдання;
  • виробляють товари, виконують роботи та надають послуги із забезпечення потреб ЗСУ та інших силових відомств;
  • критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.

Відстрочка від призову на військову службу становитиме пів року. Для отримання права на бронь співробітника, представникам юрособи слід надіслати заяву до Мінекономіки чи профільного відомства. Наприклад, аграрії – у Мінагро, IT-фахівці – до Мінцифри, працівники транспортної галузі – до Мінінфраструктури. Після розгляду кожне прохання надсилається для остаточного погодження до Міноборони. Очікується, що найближчим часом Кабмін затвердить список критично важливих підприємств.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ООН надасть переселенцям на Одещині грошові виплати та непродовольчу допомогу

Ми раніше повідомляли, що Мінцифри разом з «Центром комунального сервісу» (ЦКС) розробили та інтегрували в Дію нову функцію — шеринг копій документів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Кожен третій українець до кінця року залишиться безробітним – прогноз Мінекономіки

Допомога українському бізнесу вийти на Європейські ринки: Мінцифри оголошує конкурс

За матеріалами сайту forbes.ua

google news