close-btn

Фінустановам встановили межу для штрафів за прострочені кредити

Мікрокредитні установи повинні будуть розкривати повну вартість кредитів і не матимуть права нараховувати штрафи, більше подвійної суми тіла кредиту

Фото: Центральные новости

Президент України підписав закон, який зобов’язує фінансові установи розкривати повну вартість кредитів, сумою менше мінімальної заробітної плати (на сьогодні – 5 тис грн) та строком до одного місяця. Документ набере чинності через три місяці з дня його опублікування. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Також цей закон установлює максимальну планку санкцій, які фінансова установа може нарахувати клієнтові у випадку прострочення виплат за кредитом. Так, штраф у випадку прострочення не може перевищувати подвійної суми кредиту.

“Закон – це ще один крок для посилення захисту прав громадян, які користуються споживчими кредитами. Більшість позик, які громадяни беруть у небанківських фінансових установах, – незначні за розміром та короткострокові. У 2019 році середня сума кредиту фізичної особи становила 3 711 грн. Через те, що вимоги до розкриття інформації не поширювалися на так звані мікрокредити, громадяни мали чимало проблем. Серед основних – нерозуміння повної вартості кредиту та санкцій у випадку прострочення, які могли потроїти чи навіть збільшити борг людини в десятки разів“, – зазначила очільниця Управління захисту прав споживачів фінансових послуг Національного банку Ольга Лобайчук.

Тепер вартість мікрокредиту має включати усі без винятку витрати клієнта.

Після того, як закон набере чинності, фінансові компанії будуть зобов’язані вказувати реальну річну процентну ставку за мікрокредитами, яка включає всі без винятку витрати клієнта. Зокрема й у рекламі. Так само, буде заборонено зазначати процентні ставки на рівні 0% чи 0,01%, які можуть діяти лише впродовж короткого пільгового періоду, що призводить до неправильного розуміння вартості кредиту споживачем та може поставити позичальника в скрутне фінансове становище.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Нацбанк України відкликав ліцензії у чотирьох кредитних спілок на надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів). Як зазначила прес-служба регулятора, організації припинили діяльність за власною ініціативою.

google news