close-btn

Нацбанк призупинив ліцензії 36 небанківських фінансових установ

Рішення про застосування заходів впливу набрали чинності 7 червня 2021 року

Простир НБУ

Фото: flickr.com

Національний банк України наприкінці квітня склав акти про правопорушення за неподання звітності за перший квартал 2021 року стосовно учасників ринку небанківських фінансових послуг – лізингодавців, ломбардів та фінансових компаній. Такі акти були складені за результатами безвиїзного нагляду.

Низка учасників небанківського ринку не усунули порушення та станом на початок червня не подали до Національного банку свою звітність. Тому Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг 4 червня уперше розглянув зазначені акти та застосував заходи впливу до 36 компаній. А саме – до чотирьох лізингодавців, 13 ломбардів та до 19 фінансових компаній. Про це повідомляється на сайті регулятора.

Чотирьом лізингодавцям тимчасово зупинено ліцензії на надання фінансових послуг, а саме на надання послуг з фінансового лізингу. 13 ломбардам тимчасово зупинено ліцензії на надання фінансових послуг, а саме на надання коштів у позику, в тому числі й на умовах фінансового кредиту. 19 фінансовим компаніям тимчасово зупинені всі ліцензії на надання фінансових послуг.

Рішення про застосування заходів впливу набрали чинності з 7 червня 2021 року. З цього дня й до дати усунення порушень зазначені компанії втрачають право укладати нові договори про надання фінпослуг, а також договори, що збільшують зобов’язання за раніше укладеними договорами.

Водночас зупинення ліцензій не позбавляє компанії від обов’язку виконувати свої зобов’язання за вже укладеними договорами про надання фінансових послуг. Компанії, до яких застосовано заходи впливу, можуть усунути порушення та подати звітність до Національного банку до 30 червня 2021 року. Також вони повинні подати регулятору звіт про усунення порушень та документи, що це підтверджують.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Національний банк України пропонує вдосконалити порядок застосування заходів впливу до небанківських фінустанов за порушення вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів фінансових послуг. Запропонована ініціатива зачіпає і найбільш чутливий аспект взаємодії фінансової компанії з клієнтом – стягнення простроченої заборгованості. Це, в першу чергу, стосується колекторських організацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ надав трьом банкам 800 млн грн рефінансування

google news