close-btn

Рада підтримала закон про націоналізацію системних банків

Відшкодування вартості акцій акціонерам неплатоспроможної фінустанови здійснюватиметься за рахунок репарацій, які виплатить РФ

Фото: Kyiv-city.com

Парламент схвалив законопроєкт 8069 про особливості виведення з ринку системно важливих банків під час воєнного стану. Про це розповів нардеп Ярослав Желєзняк.

«Були спекотні дискусії, але проголосували одразу за основу і загалом. ЗА – 254 голоси. Закон буде швидко підписано. І швидко використаний також (if you know what I mean)», – написав Желєзняк.

У тексті документа говориться, що Мінфін надалі зможе брати участь (за пропозиції Нацбанку) у процедурі виведення системно важливого банку у зв’язку з особливими обставинами, що настали у період військового стану. Націоналізація такої фінустанови відбуватиметься після зарахування банку до неплатоспроможних, при цьому державі не потрібно вживати заходів щодо докапіталізації.

Продаж банку проводитиметься незалежно від фактичного розміру регулятивного капіталу банку на день ухвалення НБУ відповідного рішення. Фонд не проводитиме змін розміру статутного капіталу неплатоспроможного системно важливого банку, деномінацію акцій такого банку, у тому числі не проводитиме обмін грошових зобов’язань на акції додаткової емісії.

Замість обміну вкладів на акції з подальшим їх викупом державою запроваджується припинення зобов’язань банку перед контролерами та власниками суттєвої участі у такому банку, а також підсанкційними особами з подальшим зарахуванням коштів за цими зобов’язаннями у дохід банку (також збільшується капітал банку). Відшкодування вартості акцій акціонерам здійснюватиметься за рахунок репарацій, які РФ виплатить Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки грошей Україна отримає в рамках міжнародної підтримки: очікування Мінфіну

Ми раніше повідомляли, що в проєкті держбюджету на наступний рік передбачено 16 млрд грн на фінансування Фонду розвитку підприємництва, який і реалізує, серед іншого, держпрограму «Доступні кредити 5-7-9 %».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Скільки українців сьогодні змушені шукати підробітку: опитування кадрового порталу

Чи можливий перехід на гнучкий курс валют: скільки НБУ інвестує в гривню

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!