Санкція передбачає позбавлення волі на строк від 3-х до 12 років
24 березня нардепами було прийнято законопроєкт №7189 “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення протидії несанкціонованому поширенню інформації”. Йдеться про посилення покарання за фото- та відеозйомку об’єктів військової інфраструктури, блокпостів, пересування сил ЗСУ або інших воєнізованих формувань в умовах військового чи надзвичайного стану.
Кримінальний кодекс також доповнили статтею 114-2: несанкціонована публікація даних про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення армійських підрозділів або інших утворених відповідно до законів України військових формувань.
Поширення інформації дозволяється лише у вигляді повторних публікацій, тобто якщо такий контент раніше був опублікований на офіційних ресурсах відомств України чи країн-партнерів. В іншому випадку порушнику загрожує позбавлення волі на строк від трьох років.
За несанкціоноване поширення інформації про військові підрозділи або місця дислокацій з можливістю їхньої ідентифікації на місцевості передбачено позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років. До 12 років позбавлення волі може загрожувати за вищезазначені дії, вчинені особою або групою осіб з метою передачі відомостей державі-агресору.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Міністерство юстиції США звинуватило чотирьох російських державних службовців у причетності до «двох історичних хакерських кампаній», спрямованих проти глобального енергетичного сектора у 135 країнах у період з 2012 по 2018 рік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюз подвоїть військову допомогу Україні до мільярда євро