close-btn

Судові розгляди щодо Facebook можуть тривати роками – Reuters

Зіткнувшись з двома великими антимонопольними судовими процесами Facebook або буде змушений впроваджувати зміни в своєму бізнесі, або продовжить боротися з опонентами в судах

Федеральна торгова комісія США (FTC) і колектив представників штатів змушують Facebook продати WhatsApp і Instagram, заявляючи, що компанія робить некоректні дії у своїй стратегії з залякування конкурентів. Справу направлено на розгляд до суду, рішення якого визначить, чи повинен Facebook оголосити про продаж двох своїх підрозділів. У колективній скарзі серед іншого стверджується наступне: «Між 2011 і 2018 роками Facebook зробив свою платформу доступною для сторонніх розробників тільки за умови, що їх продукти (WhatsApp та Instagram) не конкуруватимуть з Facebook … і не будуть просувати конкурентів». Однак інтернет-гігант відхрестився від цих звинувачень, заявивши, що такі обмеження є стандартними в ході процедури злиття. В цьому і криється основна складність, з якою зіткнеться FTC, тому що саме торгова комісія схвалила у 2012 році покупку Instagram та злиття з WhatsApp у 2014 році.

«Дуже складно розкрутити злиття, яке відбувалося протягом багатьох років, – сказав Сет Блум із стратегічної ради Bloom. «Суд буде дуже неохоче скасовувати злиття».

Проте, минулого року Facebook все ж погодився виплатити необхідні $5 млрд, щоб завершити попереднє розслідування FTC – з приводу політики конфіденційності компанії.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Скандал з преференціями іммігрантам: на Facebook знову подають до суду. У позові стверджується, що компанія відмовляла в розгляді резюме і в прийомі на роботу кваліфікованих працівників громадян США. Йдеться про 2600 вакансій. Замість цього, посади діставалися іммігрантам з тимчасовими візами, йдеться в позові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Tesla, Facebook, Netflix: НКЦПФР допустила до обігу в Україні акції великих компаній

За матеріалами сайту uk.reuters.com

google news