Документ передбачає виведення системно важливих банківських установ із ринку, навіть за умови відсутності ознак неплатоспроможності
Комітет Ради з питань податкової та фінансової політики рекомендував депутатам прийняти за основу та в цілому законопроект 9107-1. Документ передбачає зміну порядку виведення з ринку банківських установ за умов воєнного часу. Про це повідомив голова комітету Данило Гетьманцев.
Він заявив, що основним завданням законопроекту є підтримка стійкості банківської системи в період воєнного стану та забезпечення захисту прав та інтересів вкладників та інших кредиторів банків. У законопроекті також згадується, що Національному банку будуть надані додаткові повноваження у разі накладання санкцій на банк та/або його власників істотних часток.
При цьому Нацбанк матиме можливість приймати рішення щодо таких питань:
- запровадження заборони на діяльність підсанкційної особи, зокрема, набувати або збільшувати суттєву участь у банку;
- відкликання банківської ліцензії та ліквідація банку (не визначений системно важливим) або виведення з ринку системно важливого банку (націоналізація).
Крім того, документ передбачає виведення системно важливої банківської установи з ринку, навіть за умови відсутності ознак неплатоспроможності, але лише у випадку, якщо до компанії чи будь-кого з керівних органів застосовано санкції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ анонсував перевірки ПриватБанку та Укрпошти: подробиці
Ми раніше повідомляли, що фінрегулятор змінив процедуру використання технології для дистанційної ідентифікації клієнтів при видачі їм кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, яку застосовують комерційні банки, що є постачальниками електронних довірчих послуг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Crédit Agricole запускає “зелену” блокчейн-платформу для цифрових облігацій
У якій країні криптовалюти визнані найпопулярнішим інвестзасобом: дослідження