close-btn

В Україні хочуть заборонити оформлення працівників ФОПами

Гетманцев розповів, які пункти передбачає реформа про заборону оформлення співробітників як “зарплатних ФОПів”.

Фото: pexels.com

ФОПам третьої групи влада планує обмежити можливість співпрацювати з юридичними особами. Йдеться про оформлення не як працівника в штат, де потрібно сплачувати 22% ЄСВ, 19,5% ПДФО та військовий збір, а як ФОПа, де потрібно платити 5% з зарплати. 

“Ми зробили все на рівні законодавства для детінізації, зараз м’яч на боці органів виконавчої влади”, – відповідає голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Народний депутат розповів, що нові обмеження щодо ФОПів, мають намір ухвалити реформу по детінізації зарплат. Реформа передбачає такі пункти: 

  • запровадити сімейне декларування;
  • запровадити податок на виведений капітал як опцію для середнього бізнесу з оборотом до 200 млн;
  • обмежити можливість працевлаштування “зарплатних ФОПів”;
  • знизити ефективну ставку оподаткування.

“Звузити можливість для співпраці ФОПів на третій групі з юрособами для надання послуг. Ви розумієте, про що я зараз говорю. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки із зарплати та оформляє своїх співробітників як “зарплатних ФОПів”. Це все реформа оподаткування доходів. Знижуємо ставку, проте змушуємо платити всіх”, – появнює Гетманцев.

Наразі законопроект про детінізацію зарплат в парламенті не був розглянутий, проте дана ініціатива може бути ухвалена в 2022 році.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

З початку року кількість фізичних осіб-підприємців в Україні збільшилася на 85 тис. Станом на кінець листопада їхня сумарна чисельність становила майже 2 млн, при цьому цифра стала рекордом за останні п’ять років. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін дозволив не використовувати касові апарати: які ФОП у пільговій категорії?

За матеріалами сайту: news.obozrevatel.com

google news