Ухвалення базового закону галузі є важливою частиною легалізації ринку віртуальних активів в Україні
Верховна Рада України в цілому ухвалила законопроєкт «Про віртуальні активи». За нього проголосувало 276 депутатів. Він дозволить запустити легальний ринок віртуальних активів в Україні.
Як зазначили у Мінцифри, ухвалення базового закону галузі є важливою частиною легалізації ринку віртуальних активів в Україні, адже визначений правовий статус віртуальних активів надає юридичний захист користувачам та учасникам ринку. Бізнес зможе працювати офіційно та захистити власні віртуальні активи від ймовірних зловживань. Країна отримає додаткові податкові надходження в бюджет, які сплачуватимуть криптокомпанії.
Закон базується на актуальних стандартах регулювання операцій із віртуальними активами міжнародної групи з протидії відмиванню грошей (ФАТФ). Прийняті норми встановлюють правила для постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів і сприятимуть детінізації цього ринку.
«Ринок віртуальних активів — це додаткова точка для зростання цифрової економіки в Україні. Легалізація віртуальних активів створює передумови для запуску цього інноваційного ринку в Україні. Вже незабаром іноземні та українські постачальники послуг, пов’язані з оборотом віртуальних активів, зокрема, криптобіржі, зможуть офіційно працювати в нашій юрисдикції. Розвиток нової індустрії дозволить залучити прозорі інвестиції та посилить імідж нашої країни як високотехнологічної держави», — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Щоб провадити діяльність, пов’язану з оборотом віртуальних активів, постачальники послуг повинні будуть розкрити структуру власності для можливості встановлення кінцевих бенефіціарних власників. Такі власники повинні мати бездоганну ділову репутацію, а також запровадити внутрішні процедури фінансового моніторингу для запобігання відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом.
Закон набирає чинності з дня набрання чинності законом України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування операцій із віртуальними активами, але не раніше дня опублікування цього Закону.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Опитування, проведене агентством Euronews, показало, що більшість європейців хочуть, щоб уряди їхніх країн розробили і прийняли нормативне законодавство щодо криптовалют. При цьому значна кількість респондентів висловилися на підтримку ідеї створення національних цифрових валют.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сальвадор визнав біткоін офіційною валютою і купив криптомонет на $21 млн