10 найбагатших людей світу збільшили свої статки з 700 мільярдів до 1,5 трильйона доларів з початку 2020 року
«Доходи 99% людства погіршилися через COVID-19», — йдеться у звіті, опублікованому благодійною організацією боротьби з бідністю Oxfam напередодні відкладеної через пандемію Давоської програми Всесвітнього економічного форуму.
У доповіді «Нерівність вбиває» експерти досліджували період із березня 2020 року до листопада 2021-го. За даними Oxfam, економічна, гендерна та расова нерівність ще більше загострилася, оскільки за останні два роки понад 160 мільйонів людей опинилися за межею бідності.
Центральні банки вкачували трильйони доларів у фінансові ринки, щоб урятувати економіку, але більша частина цих грошей опинилася в кишенях мільярдерів, які пережили бум на фондовому ринку. До списку десяти найбагатших людей світу, за версією Forbes, входять:
- Ілон Маск (США) – $268,1 млрд
- Джефф Безос (США) — $188 млрд
- Бернард Арно та сім’я (Франція) — $187,5 млрд
- Білл Гейтс (США) – $134,5 млрд
- Ларрі Еллісон (США) – $ 120,1 млрд
- Ларрі Пейдж (США) — $119,4 млрд
- Марк Цукерберг (США) – $117,5 млрд
- Уоррен Баффетт (США) – $ 116,9 млрд
- Сергій Брін (США) – $115,1 млрд
- Стів Балмер (США) – $ 98,5 млрд
Статки мільярдерів зросли більше за період з початку пандемії, ніж за останні 14 років, згідно зі звітом, у якому зібрані дані Forbes, Світового банку та річний звіт Credit Suisse Global Wealth. Oxfam зазначає, що в той час як капітал найбагатших людей збільшувався зі швидкістю $15 000 за секунду, нерівність призводила до загибелі щонайменше 21 000 людей щодня — або однієї людини кожні чотири секунди.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Представники кількох американських банків планують випустити стабільну монету під назвою USDF. Група фінкомпаній складається з низки найбільших банків США, що підтримуються Федеральною корпорацією зі страхування депозитів (FDIC). Така ініціатива покликана зменшити побоювання вкладників щодо ситуації навколо резервів небанківських еквівалентів. Криптомонета також вирішить питання захисту прав споживачів та регулювання стейблкоінів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неправильне поводження зі застарілими технологіями коштувало Morgan Stanley $60 млн
За матеріалами сайту axios.com