Крім валютних інтервенцій регулятор також використовує підвищення облікової ставки
За минулі сім місяців військового конфлікту загальна сума чистого продажу Нацбанком валюти наблизилася до $15 млрд, а разом із продажем на ринку валюти Мінфіном – до $18 млрд. Про це повідомив заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук. За його словами, така масштабна інтервенція на валютному ринку пов’язана зі зростаючою необхідністю стабілізувати курс гривні.
При цьому паралельно використовуються інші фіскальні інструменти. Так, на початку червня облікову ставку було підвищено з 10% до 25% і наприкінці липня було скориговано обмінний курс на 25%. Заступник голови також нагадав, що у 2022 році Україна отримала від закордонних партнерів близько $19 млрд фінансової допомоги, що допомогло заповнити валютні запаси Нацбанку, які станом на кінець серпня становили $25,4 млрд.
Ніколайчук запевняє, що в найближчій перспективі ситуація з валютним балансом буде цілком керованою. Зокрема, дисбаланси знизилися після коригування обмінного курсу та запровадження нових валютних обмежень, зараз обсяги продажу валюти з боку НБУ суттєво нижчі порівняно з травнем-липнем.
Раніше повідомлялося, що у проєкті бюджету на 2023 рік закладено заплановану суму фінансових надходжень від закордонних партнерів у розмірі $50,5 млрд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі звільнених населених пунктів Харківщини отримають фінансову допомогу
Ми раніше повідомляли, що за перше півріччя 2021 року чистий прибуток платоспроможних банків України становив 45,6 млрд грн, що на 37,2 млрд більше, ніж цьогоріч.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Незважаючи на війну: активи Нацбанку зросли у першому півріччі на 3%
Бюджет України 2023: Кабмін озвучив частку зовнішнього фінансування від країн-партнерів