Проблема з цими грошовими знаками полягала в тому, що прорізи, зроблені на їхній поверхні, не відповідали стандартам НБУ, через що багато банківських терміналів продовжували безперешкодно приймати їх при оплаті
За минулі три місяці українські банки практично не відзначали випадків надходження до кас ушкоджених банкнот, які цього літа досить часто з’являлися в обігу. Про це йдеться у звіті видання UBR.ua, складеному на основі відповідей банків, які займаються обслуговуванням населення. Поверхня цих банкнот свого часу була навмисне пошкоджена особливим чином у відділеннях банків у Херсоні перед захопленням міста російськими злочинцями або під час окупації.
Наприклад, в Ощадбанку повідомили, що з серпня до центральних регіональних підрозділів не надходять сигнали про виявлення грошових знаків з фігурними прорізами. Саме грошові сховища “Ощада” в Херсоні, коли банк перебував під контролем військ РФ, називали джерелом “дірявих банкнот” – звідти вони поширилися ринком і через термінали Ibox потрапляли на рахунки monobank.
У ПриватБанку, де заявляли, що при здачі в каси пошкоджених банкнот співробітники відділення викликатимуть поліцію, також повідомили, що купюри, що виведені з обігу, більше не надходили. Нагадаємо, що проблема з цим видом пошкоджених грошових знаків полягала в тому, що прорізи, зроблені на їхній поверхні, не відповідають стандартам НБУ, через що багато банківських терміналів безперешкодно приймають ці гроші до оплати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ відсторонив Вʼячеслава Богуслаєва від управління Мотор-банком
Ми раніше повідомляли, що валовий внутрішній продукт України, який скоротився в період війни, за різними оцінками, приблизно на третину, до грудня може впасти до -39% у річному обчисленні на тлі аварійних відключень електроенергії через ракетні удари російських злочинців по цивільній інфраструктурі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Ціни на нерухомість в Україні стрімко зростають — огляд
Укрпошта анонсувала поштовий випуск «Херсон — це Україна!»
За матеріалами сайту ubr.ua