Боротьба з коронавірусом, посилення законодавства та економічний спад у світі завдали серйозного удару по представниках сфери високих технологій
Китайські технологічні гіганти завершують квартал із найгіршими показниками зростання у своїй історії. Причина – серйозне уповільнення темпів другої за величиною економіки світу, викликане політикою Пекіна, спрямованою на стримування пандемії. Зокрема, компанія Tencent, що займається соціальними мережами та онлайн-іграми, повідомила про найбільше падіння продажів своєї продукції.
JD.com, другий за величиною гравець у сфері електронної комерції в Китаї, повідомив про найповільніше зростання доходів в історії, тоді як виробник електромобілів Xpeng повідомив про значно більші, ніж очікувалося, збитки. Alibaba також не уникла серйозних фінансових втрат. У період із червня по серпень у китайських містах знову фіксувався сплеск випадків захворювання на Covid.
Кілька місяців тому уряд країни ухвалив рішення дотримуватись політики «нуль-ковід», що передбачає суворий комплекс заходів, які природно негативно позначаються й на економіці. Великі міста, зокрема Шанхай, протягом кількох тижнів перебували на карантині та були повністю ізольовані.
Як результат – зростання економіки у другому кварталі склало всього 0,4%, а витрати компаній у таких галузях, як реклама та хмарні обчислення, знизилися до мінімуму. Крім того, технологічний сектор Китаю продовжує відчувати вплив суворішої нормативно-правової бази. За останні два роки Пекін значно посилив політику в таких сферах як онлайн-ігри, захист даних, криптовалюти і т.д.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Viber обрав першого платіжного провайдера для запуску Viber Pay
Ми раніше повідомляли, що компанія Google за підтримки фінансового консультанта Quinlan & Associates опитала 126 керівників приватних фінтех-компаній, і, як з’ясувалося, вони вважають Гонконг неконкурентоспроможним порівняно з іншими фінансовими центрами у всьому світі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Кількість платіжних токенів Visa вперше перевищила кількість пластикових карток в обігу
Єврозона вже перебуває в рецесії через енергетичну кризу — аналітики
За матеріалами сайту cnbc.com