close-btn

Матеріальна допомога від роботодавця: як її отримати

Сума виплати має бути одноразовою та не більше 3470 грн. В іншому випадку вона оподатковується за ставкою 18% і військовим збором – 1,5%

Деньги

Фото: radiosvoboda.org

Офіційно працевлаштовані працівники мають право отримання часткової матеріальної допомоги від свого підприємства. Однак претендувати на неї можуть лише окремі категорії працівників. Матеріальна допомога працівникові – це фінпідтримка чи нецільова благодійна допомога. Вона може бути виділена за письмовою заявою співробітника лише один раз.

Зазвичай вона виплачується у разі раптової гострої необхідності, а її розмір визначає сам керівник. У заяві на допомогу працівник повинен вичерпно викласти підстави для її отримання. У 2022 році працівник має право попросити про грошову допомогу:

  • у зв’язку із скрутним становищем через війну;
  • для лікування;
  • з інших вагомих причин.

У свою чергу, допомога на лікування може бути виплачена особисто працівникові на руки або перерахована у вигляді благодійного внеску безпосередньо на рахунок медустанови. При сумі виплати, яка не перевищує 3470 грн, така допомога не підпадає під категорію оподатковуваних виплат.

Якщо розмір підтримки буде вищим, вона оподатковується за ставкою 18% і військовим збором — 1,5%. Крім того, роботодавцю слід пам’ятати, що виплата має бути разовою. Інакше матеріальна допомога прирівнюватиметься до заробітної плати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада прийняла закон щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації

Ми раніше повідомляли, що в Податковому комітеті Верховної Ради розробляється пакет заходів щодо підтримки промисловості, зокрема нардепи пропонують дозволити ввозити електрогенератори для власних потреб без сплати імпортного ПДВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НБУ призупинив механізм екстреної фінансової підтримки банківської системи: причини

Як забезпечити себе надійним інтернетом на час відключення електроенергії — інструкція

google news