close-btn

Потужна інфляція в країнах Латинської Америки може призвести до державних переворотів

Серйозні економічні проблеми та високий рівень інфляції в країнах Латинської Америки викликають масштабні протести, що може призвести навіть до силової зміни влади

Inflation

Inflation Фото: pixabay.com

Станом на початок осені 2022 р. інфляція в країнах Латинської Америки досягла критичних значень:

  • близько 13% у Чилі;
  • 10% у Бразилії та Колумбії;
  • 8% у Мексиці та Перу.

За останній рік місцеві уряди підвищили процентні ставки подекуди в 12 разів, але приборкати інфляцію так і не вдалося. Про це повідомив у Telegram Ярослав Железняк, заступник голови депутатської фракції партії «Голос», перший заступник голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.

За його словами, наслідком такої складної економічної ситуації стали масові протести, які охопили Панаму, Перу, Чилі та Еквадор. Зокрема, люди вимагають збільшення державної допомоги та зниження цін. В інших країнах регіону йде серйозна робота з недопущення протестів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Темпи інфляції в Україні поступово сповільнюються — Мінекономіки

Бразилія. Аби зберегти посаду, діючий президент Жаїр Болсонару був змушений виділити $8 млрд на допомогу малозабезпеченим та зменшити податки, зокрема на бензин. Отримати відчутний ефект від нововведень поки що не вдалось, і інфляція все ж може вирішити результат наступних виборів.

Колумбія. Тут основна проблема полягає у зростанні вартості палива (та широкого ряду інших товарів), що зумовлено санкціями США проти Венесуели. Президент Густаво Петро поки не може стабілізувати ситуацію, ще й наразі планує скасувати субсидії на бензин, чим ще більше розлютить населення.

Мексика. Щоб стабілізувати ситуацію президент Андрес Мануель Лопес Обрадор передбачив $22 млрд на субсидії на бензин. При цьому, він «перерозподілив соціальні видатки, від чого найбідніші верстви населення отримали менше допомоги. Але максимально використав ресурс пропаганди та переконав виборців, що з його суперником було б гірше», — зазначає пан Железняк.

І хоч методи різних урядів відрізняються, загалом усі намагаються знизити соціальне невдоволення грошима, що, за словами нардепа, може призвести до ще більшого провалу — тиску на валюти, зростання цін та нерівності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Банки в ЄС готуються економити газ та світло на тлі енергетичної кризи

Інфляція в єврозоні побила черговий рекорд: інфографіка по країнам

Як стримувати інфляцію у воєнний час

google news